Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Augļkopības seminārs Viļakas novada domē 27.februārī (video)

Trešdien, 27.februārī Viļakas novada domē notika augļkopības seminārs. Uz semināru bija ieradušies mazdārziņu, komercdārzu īpašnieki no Viļakas, Balvu, Baltinavas, Rugāju novadiem, Rēzeknes novada Lendžu pagasta, Gaigalavas pagasta, Kārsavas novada Mērdzenes pagasta.

Klātesošie līdz semināra atklāšanai varēja vērot video par Lauku dienām 2012.

Semināru atklāja domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, pasniedzot Atzinības rakstus Dr. agr. Mārai Skrīvelei, Dr. agr. Edgaram Rubauskim par ieguldījumu augļkopības attīstībā Viļakas novadā. Atzinības rakstu pasniedza Imantam Kārkliņam par lauksaimniecības attīstības veicināšanu Viļakas novadā. Pateicības vārdus saņēma z.s.”Ievulejas” īpašnieks Valērijs Romanovs un Viļakas novada lauku attīstības speciāliste Anita Kokoreviča.

I. Kārkliņš turpretim par sadarbību pateicās visai Viļakas novada domei, deputātiem, kuri atbalsta ražotājus, rīkojot seminārus, pieredzes apmaiņas braucienus, Lauku dienas.

Dr.agr. Māra Skrīvele savā prezentācijā stāstīja par augļkopības nozari Latvijā. Minēja statistikas faktus, ka pašlaik ir ļoti samazinājušās kopplatības augļu koku un ogulāju stādījumiem. Problēmas, galvenokārt, esot praktisko iemaņu trūkums, krasas atšķirības starp saimniecībām, konsultāciju –zināšanu trūkums. Visi interesenti iepazinās ar ābolu šķirņu raksturojumiem, to piemērotību komercdārziem, audzēšanas īpatnībām, kā arī par ziemošanā radīto bojājumu konstatēšanu un to seku novēršanu. Dr. agr. M. Skrīvele pievērsās arī plūmju, ķiršu audzēšanas iespējām.

Dr.agr. Edgars Rubauskis parādīja video materiālu par augļu koku stādīšanu, vainagu veidošanu.

Semināra dalībniekiem bija iespēja apskatīt un nodegustēt ābolus no Latvijas Valsts augļkopības institūta, z.s.”Ievulejas”, SIA „Ķira”, z.s. „Medņevas strautiņi” , ābolu sulas un vīnu no z.s. „Ievulejas”.

Par ābolu ilgstošas uzglabāšanas realizāciju, noliktavas aprīkojumu, šķirņu dažādību semināra dalībnieki klausījās un skatījās z.s.”Ievulejas” pie īpašnieka Valērija Romanova.

Augļkopji ābeļu vainagu veidošanu praktizēja SIA „Ķira” īpašnieka Jaroslava Kozlova ābeļu dārzā.

Informāciju sagatavoja

Terēzija Babāne

Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja


28.02.2013
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raita, Jogita, Evija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...