Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ziemas Saulgrieži Viļakas Sociālās aprūpes centrā

Laiks pirms Ziemas Saulgriežiem ir mazliet sastindzis, tumšs un vienlaikus rosinošs gaidu pilns. Bet mēs taču zinām, ka tumsu kliedē gaisma-iedegta svece, gaiša doma, ticība labajam.

Ik gadu decembrī mūsu domās un sirdīs valda īpaša noskaņa, jo tuvojas Ziemassvētki, Jaunais gads.

Decembris arī Viļakas Sociālās aprūpes centram ir īpašs mēnesis, jo tiek rezumēts padarītais. 20.decembra rīta pusē Viļakas Sociālā centra iemītniekus un personālu apciemoja Viļakas novada izpilddirektore Zigrīda Vancāne, Susāju pagasta pārvaldes vadītāja Valda Brice, Žīguru pagasta pārvaldes vadītāja Ženija Cvetkova, Medņevas pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pravs. Aprūpes centra atpūtas istabā ciemiņus sagaidīja prāvs pulciņš aktīvāko iemītnieku, kuri saņēma Ziemassvētku dāvanu, tostarp arī tie iemītnieki, kuriem ir pārvietošanās kustību traucējumi.

Dienas otrā pusē aprūpes centra iemītnieki, personāls, stipendiāti un ciemiņi pulcējās uz svinīgo pasākumu, kuru vadīja Viļakas Sociālās aprūpes centra Sociālā darbiniece Ņina Leišavniece. Uz Ziemassvētku svinīgo bija jāierodas ar kādu aksesuāru iekš sarkana, ko veiksmīgi arī izdevās klatesošajiem īstenot. Pasākumu ieskandināja kopējā dziesma “Klusa nakts, svēta nakts”.

Viļakas Sociālā aprūpes centra vadītāja I.Šaicāne godināja ar Atzinībām un Pateicībām labākos, kuri ir ieguldījuši savu artavu iemītnieku dzīves kvalitātes un centra labklājībās nodrošināšanā. Savā uzrunā vadītāja teica:”Mēs visi kopā veidojam Viļakas novada iestādi, mūsu valsti. Mēs esam līdzatbildīgi par to, kas notiek ar mums un mūsu līdzcilvēkiem”

Visi pasākuma dalībnieki dāvanā saņēma 2013.gada kalendāru un apsveikumus, kurus centram dāvināja Interešu pulciņa skolēni.

Aprūpes centra vadītāja svinīgā gaisotnē nolasīja apsveikumus no Austrijas, Valmieras, Viļakas novada pašvaldību iestādēm.

Pasākumu turpināja aprūpētajas Tatjana un Ļena ar mīklām, atminētājus apdāvinot ar attiecīgo atbilžu priekšmetiem “dzīvajā”.

Vārds tika dots aprūpes centra dzejniekiem Valerjanam Rundzānam un Staņislavam Kokorevičam. Ar gavilēm un skaļiem aplausiem klātesošie pateicās dzejniekiem par radošajiem darbiem:

“Jau Ziemassvētki pie mums nesās

Tie nes mums šņabīti un desas

Mēs Ziemassvētkus visi gaidam

Līksmojam un jauki smaidam.

Lai labie gari pie mums steidzas

Un visas bēdas reiz lai beidzās

Nevaj*g skumjām vaļu ļauti

Vaj*g priekiem durvis vaļā rauti.

Es vēlu svētkos Laimi, prieku

Un nekrāt makos naudu lieku

Lai laimīgi mēs visi visi būtu

Uz dzīvē panākumus gūtu!

Lai miers un saticība valda

Lai visi sēž pie pilna galda!”

/St.Kokorēvičs/

Ar lielu uzmanību noklausījamies 90gadnieces Mihalinas Duļbinskas Ziemassvētku dzejolīti.

Aprūpētājas Svetlana Šaicāne un Tatjana Dadžāne iepriecināja visus ar Ziemassvētku dzejoļiem ukraiņu valodā.

Pasākumu turpmāko vadību uzņēmās zīlniece, kuras lomā iejutās Marija Kausa:

“Nāk eņģeli ar zvaigžņu svecēm rokās, uz zemes tumsā savu gaismu nes.”

Zīlniece Marija visiem klātesošajiem piedāvāja pazīlēt nākotni pēc Baltu horoskopa. Dalībniekiem bija jāizvēlas laimīgā loterija, kurā bija uzrakstīta atziņa. Viņa lika iedziļināties tekstā: "Ir tāds teiciens, ja zinātu, kur kritīsi, spilventiņu apakšā paliktu. Mēs dzīvojam nākotnē, jo baidāmies tagadnē. Bailes ir gan tad, kad ir labi, lai labums nepazūd, gan tad, kad ir slikti, lai nav vēl sliktāk. Viss, kas ar mums notiek, ir tieši tas, kam jānotiek. Un viss notiks tieši tā, kā tam jānotiek. Lai mums pietiek gudrības priecāties par to, kas mums pienākas un spēka nebēdāties par to, kas arī pienākas. Dieva ceļi ir neizdibināmi. Cilvēka arī. Cilvēks brīvs putns, ja vien pats sevi nav ielicis būrī.”

”Visa laba barībiņa,

Ko ēda svētku vakarā,

Zirņi, pupas kāpostiņi,

Vēl visādi gardumiņi.

Ļaudis ēda, ļaudis dzēra,

Dievs aiz loga klausījās,

Dievs aiz loga klausījās

Vai Dieviņu pieminēja.”

Pasākuma noslēgumā visi kopā dziedājām dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi” un devāmies uz ēdamzāli, kur  pavārītes bija saklājušas svētku mielastu.

Jaukā Ziemassvētku noskaņā bija pienācis vakars. Daži vēlējās jestras mūzikas pavadījumā izlocīt kājas, daži devās uz istabiņām atpūsties. Kopā bija pavadīts bīnišķīgs laiks, kura atmiņās varēs gremdēties vēl ilgi.

Sirsnīgs paldies par pārsteiguma mirkļiem Viļakas novada izpilddirektorei Zigrīdai Vancānei, Susāju pagasta pārvaldes vadītājai Valdai Bricei, Žīguru pagasta pārvaldes vadītājai Ženijai Cvetkovai, Medņevas pagasta pārvaldes vadītājam Pēterim Pravam.

Mīļš paldies visiem stipendiātiem, kuri atbalstījuši un palīdzējuši aprūpes centram.

Paldies visai aprūpes centra saimei par atbalstu un sniegumiem.

Viļakas Sociālās aprūpes centra Sociālā darbiniece Ņina Leišavniece

20.12.2012
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...