Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ziemsvētku gaidīšanas laiks Viduču pamatskolā

Advente ir laiks, kad ikviena sirsniņā iedegas cerība un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma. Par tradīciju kļuvis ne tikai Adventes vainags un svecīšu iedegšana, bet arī gatavošanās šiem svētkiem . Adventes sveces katru pirmdienu tika iedegtas tematiski, aicinot skolēnus, skolotājus katru nedēļu pievērsties un pārdomāt ko īpašu.  Arī šogad skolēni kopā ar brīvprātīgā darba meitenēm no Armēnijas un Norvēģijas noformēja skolas logus un telpas, radot Ziemassvētku noskaņu.

Jau otro gadu Adventa laiks skolā bija īpašs ar to, ka visu decembri skolā neskanēja zvans uz un no mācību stundām. Tas tiešām bija klusuma un pārdomu laiks gan skolēniem, gan skolotājiem. Es domāju, ka tā būs vēl viena tradīcija mūsu skolā, kas saglabāsies arī nākošgad. Skolēni centās mācīties labāk un par zināšanām saņemt labus vērtējumus, jo zināja, ka būs iespēja saņemt īpašas dāvanas.

Ar 5.-.9 klasēm apmeklējām Robežsardzei 100 veltītu izstādi “Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale”,  kur skolēni ar lielu interesi klausījās muzeja vadītājas R. Gruševas stāstījumā. Skolēni bija sajūsmā par  daudzām fotogrāfijām izstādē, bet sevišķi par tām, kur atpazina sevi vai kādu paziņu. Redzējām robežsardzi raksturojošus  priekšmetus - dažādus apbalvojumus, nozīmītes, formas tērpus, robežsardzē izmantotos priekšmetus, kausus.

Sevišķa rosība sākās, kad tuvojās pēdējās skolas dienas, un visi bija aizņemti ar lugas iestudēšanu, kur bija gan jādzied, gan jāatveido katram sava loma, gan jāsagatavo katram sava darba vieta. Sadarbībā ar vecākiem tapa skaistas rūķu maskas.  19. decembrī 1.-6.kl. skolēni piedalījās Karjeras projekta pasākumā, kur  apguva prasmes  sveču liešanā un jostu aušanā.

20. decembrī ar kopīgu skolas svētku pasākumu noslēdzās 1.mācību semestris. Pirms pasākuma zālē rosījās skatītāji, skolēni, ciemos bija ieradušies arī PII „Pasaciņa” bērni, lai visi kopā noskatītos izrādi „Notikumi Rūķu ciemā”. Prieks, sajūsma un gandarījums neizpalika  - gan mācību darbs, gan svētku radīšanas process bija aizraujošs.

Paldies vecākiem par atbalstu, skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu. Panākumiem, pienākumiem, ienākumiem un iznākumiem, sanākumiem bagātu Jauno 2020. gadu mums visiem!

Mūzikas skolotāja Inita Raginska

06.01.2020
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...