Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Vecgada šovs “12 mēneši”

Vecgada šova pirmsākumi meklējami 2003. gada 30.aprīlī, kad kultūras namā notika Aprīļa pilieni (kultūras nama vadītājs Vilis Bukšs), tad 2005. gada decembrī   “Gada balva”, kurā tika pasniegts Zelta čiekurs, bet sākot no 2007. gada decembra (direktore Dina Gončarjuka) aizsākās Vecgada šovu cikls. Kopš 2010.gada (direktore Valentīna Kaļāne) šova programmas kodolu veido amatierteātris “Virši”. Katru gadu ir cita tēma, kuru atrast kļūst arvien sarežģītāk. Savukārt tieši šī dažādība tēmas izvēlē un katra kolektīva fantāzijas, savas iztēles lidojums, gatavojot savu priekšnesumu ir tieši tas, ko saņem ikviens šova apmeklētājs.

Pateicoties kolektīvu oriģināliem priekšnesumiem, Žīguru kultūras nama zāle ir pārpildīta jau vairākus gadus pēc kārtas. Šogad pirmo reizi šovu apmeklēja Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvests A.god. Pr. Guntars Skutels.  Pirms tam viņš esot daudz dzirdējis par Žīguru kultūras nama rīkotajiem Vecgada šoviem, līdz atsaucoties direktores uzaicinājumam, beidzot arī pats ieradies uz pasākumu. Savā uzrunā prāvests uzsvēra, ka tieši novitāte ir tas, kas acīmredzot pievilina šeit skatītāju pilnu zāli. Tāpēc  ir  svarīgi, kā tiks sarotātas telpas, skatuve, egle. Lai arī turpmāk netrūktu izdomas un vienmēr atrastos kaut kas jauns!

Šova tēma “12 mēneši”. Lai varētu programmā iekļaut visus 12 mēnešus, divi kultūras nama kolektīvi – krievu dziesmu ansamblis “Ivuški”- vadītāja Svetlana Romāne (Janvāris- Zakružilsja sneg šaļnoi, Maijs- Oduvančik) un ritmikas un līnijdeju grupa “Punktiņi” (Jūlijs – Pelīšu deja un Augusts- Gulbīšu deja) sagatavoja 2 priekšnesumus. Paldies vokālajiem ansambļiem RELAKO (Marts) un ČIEKURI (Februāris)- vadītāja Daiga Elksnīte, kuri skatītājiem sniedza brīnišķīgus uzvedumus. Visgrūtāk  savus priekšnesumus veidot ir deju kolektīvu – dāmu deju kolektīva “Alianse” (Aprīlis- Vistas), vidējās paaudzes tautisko deju kolektīva “Skatiens” (Jūnijs), Pirmsskolas deju kolektīva (Oktobris) un bērnu vokālā ansambļa Čiekuriņi” (Decembris – Velniņi )dalībniekiem, jo viņu vadītājai Ijai Krilovai vajadzīga sevišķa izdoma, lai taptu vienreizējas dejas un teatralizēta dziesma, kas parasti aizrauj skatītāju un ne reti zālē atskan ovācijas. Kapela “Blāzma”(Septembris)- vadītāja Mārīte Bukovska, šoreiz skatītāju aizveda uz purvu pēc dzērvenēm, bet noslēgumā Folkloras kopa “Mežābele” (Novembris) –vadītāja Skaidrīte Šaicāne atveidoja kāzu dziesmu. Starp  priekšnesumiem gada mēnešus un skečus ar humora dzirksti izspēlēja amatierteātra “Virši” aktieri- Mārīte Bukovska, Ivars Bukovskis, Mārtiņš Kaļāns, Vera Andrejeva, Rihards Makarovs, Pēteris Nāgels, Zoja Biuka, Līga Kaļāne-Kokoreviča un Daina Boroņenko.

Paldies Žīguru kultūras nama personālam, kolektīviem un viņu vadītājiem, muzikantiem par kopīgi radītajiem svētkiem! Lai gads ir bagāts ar labām domām, darbīgām dienām un priecīgiem atelpas brīžiem. Lai mūsos mājo un valda godaprāts, neatlaidīga griba saprasties, paciest un palīdzēt. Laimīgu 2020.gadu!

Foto- Elvīra Nāgele
Teksts- Žīguru kultūras nama direktore Valentīna Kaļāne

06.01.2020
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...