Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Cimdiņa mistērija Ziemassvētkos

Ik reiz Ziemassvētkus gaidām ar brīnuma atnākšanu. Daba mūs šogad nepārsteidza ar sniega baltuma, bet sirdīs ielēja siltumu, cerību un mīlestību.

Ziemassvētku pēcpusdienā, tiekoties Viļakas kultūras namā, ikviens izbaudīja ziemīgu, sniegotu noskaņojumu, kuru veidoja pašdarbības kolektīvi uzvedumā „Cimdiņa mistērija Ziemassvētkos”.

Deju grupas „Nola” meitenes zemi ietina sniegpārslu seģenē, lai Ziemassvētku vecītis ( N.Orlovs), iejūdzis kamanās briedi Rūdi ( A.Orlovskis), dotos darba gaitās – apciemot un apdāvināt gan lielos, gan mazos. Steigā pazaudēto cimdiņu atrada nosalušie meža iemītnieki – kaķene Mince (L.Strupka), pele Grauzule ( V.Zelča), vārna Klāra ( B.Ločmele), kurām piebiedrojās ēzelis Ī- Ā ( J.Romanovskis). Jaunajā namiņā kļuva silti, griežot dančus un polkas ar deju kopas „Dēka” un jauniešu kolektīva „Bitīt’ matos” dalībniekiem. Pie meža iemītniekiem cimdiņā ciemojās dāmu grupas „Intriga” dejotājas un līnijdeju grupa. Kā negaidīts ciemiņš ieradās kode ( I.Lindenberga), kurai līdzi dejā salidoja „Nola” meitenes, bet pele un vārna raidīja tās projām, lai nesaēstu un nesabojātu atrasto cimdiņu. Svētku prieku visiem uzbūra sieviešu vokālais ansamblis „Cansone” un krievu dziesmu kvartets, savukārt jautru teatralizētu dziesmu izrādīja krievu dziesmu ansamblis „Sudaruška”.

Ziemassvētki ir gaišākie un skaistākie svētki. Saules ceļš sāks jaunu gada ritumu un iesim pretī gaismai. To darām, ejot ķekatās, budēļos, kaļados, danču bērnos vai čigānos. Ķekatnieki parasti joko, dzied, prasa cienastu, ķircina, tirgojas, kūpina kadiķus. Bet no viņiem nav jābaidās, tie ar godu jāsaņem. Lustīgas ķekatnieku dziesmas skandināja etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” un folkloras kopa „Atzele”.

Kad ieradās malkas cirtējs, cimdiņa iemītniekiem viņš deva padomu – atgriezt cimdiņu Ziemassvētku vecītim, kurš būs pateicīgs par labiem darbiem. Draugi satika Ziemassvētku vecīti un atdeva cimdiņu. Noslēgumā koncerta dalībnieki un skatītāji iepriecināja vecīti ar dziesmu „Lai tevi sargā un palīdz Dievs”.

Vakara klusums un svētku svinīgums visiem kļuva mirdzošs un daudzkrāsains.

Lai Ziemassvētki sirdī iemet baltu zvaigžņu klēpi, kas sniedz brīnumainu spēku, lai rokas un prāts gurst tīkamā darbā, bet spēkus, lai atjauno tuvu un mīļu cilvēku klātbūtne!

Viļakas Kultūras nama pasākumu vadītāja  I.Lindenberga

 

 

 

06.01.2020
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...