Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ziemassvētki ar Gražīgo vecīti Borisovā

Ziemassvētki ir īpaši ne tikai ar to, ka šajā laikā biežāk esam klāt dievkalpojumos, ir ierasts dāsnāk ziedot, dāvināt, bet arī ar skaisto novēlējumu tradīciju. Kad gan vēl mēs atļaujamies teikt viens otram šos brīnišķīgos, maģiskos, labestīgos vārdus: Priecīgus Ziemassvētkus!

25. decembra vakarā svētku pasākumu Borisovas tautas namā ievadīja Latgales dzejnieces Broņislavas Mārtuževas dzejas rindas:

„Putniņš pārlidoja,
Vakars nolaidās.
Visos ciema logos
Sveces iedegās.
Tie bij’ Ziemassvētki,
Kas tur ieradās,
Un ar savu gaismu

Namos apmetās” un Maijas Kīnes dziesma ar Valdas Moras tekstu „Svētā naktī”, kuru ļoti izjusti izpildīja senioru jauktais vokālais ansamblis „Atvasara” kopā ar vadītāju Anželiku Abdušelišvili.

Pasākuma turpinājumā visi juta līdzi Gražīgajam Ziemassvētku vecītim (Normunds Orlovs), kurš konsekventi negribēja celties augšā no savas guļvietas. Viņu pūlējās pierunāt māsa Rūķene (Kristiāna Kokoreviča), mamma (Katrīna Zaķe) un ziemeļbrieži (Norberts un Kristers Kokoreviči), kuri nāca ar ziņojumu, ka kamanas jau izdzītas un dāvanu maiss sapakots. Bet Gražīgais vecītis tik atbild: „Nē! Negribu! Necelšos!”

Visiem par prieku gražīguma atminējums bija pavisam prozaisks: Ziemassvētku vecītis negribēja nekur doties tikai tāpēc, ka viņam – pašai svarīgākajai personai šajos svētkos – neviens nekad nepasniedz dāvanas!

Dāvanas viņš šoreiz saņēma. Un pat bija ar mieru dziedāt kopā ar ansambli „Atvasara”.

Svētki turpinājās pie skaisti sapostās Ziemassvētku egles, pie kuras bērni kuplā pulkā Gražīgo vecīti iepriecināja ar dzejoļiem. Bērnu prieks pamudināja arī pieaugušos atcerēties un noskaitīt kādu dzejoli par Ziemassvētku tēmu. Kad saldumu maiss tika krietni patukšots, jautrākai noskaņai pēc liriskās atkāpes visi kopā varēja izvingrināties kustību spēlē.

Pasākuma noslēgumā ansambļa „Atvasara” dalībnieki ar sirsnīgā pacilātībā izpildīto Silvijas Silavas dziesmu „Šai vakarā” ļāva vēlreiz izdzīvot smeldzīgo Ziemassvētku vēstījumu.

Svētki kopā ar dīdžeju Jāni Kokoreviču dejās un jautrās sarunās pie svinīgi klātiem galdiem turpinājās līdz pat rītam!

Paldies visiem par klātbūtni un patīkamā gaisotnē aizvadītiem svētkiem! Paldies Jānim Adamovam par ļoti skaisto svētku egli!

Teksts - pasākumu organizatore Silvija Kupriša
Foto – Akvilina Jevstigņejeva

 

 

06.01.2020
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...