Viļakas novada domes mājas lapa

Svētki Rekavas pirmsskolā vai Ziemassvētku vecītis Rekavas pirmsskolā

Pienāca ziņa, ka Rekavas vidusskolas labirintos Ziemassvētku vecītis šogad ir apmaldījies. Kas dos dāvanas? Un vispār, kas ir Ziemassvētku eglīte bez Ziemassvētku vecīša? Tika nolemts, ka pirmsskolas grupas bērni viņu ies meklēt. Zināms bija tikai tas, ka viņš sēž pie eglītes, taču ne pie galvenās. Bet skolā eglīsu tik daudz: viena ārā, viena foajē, klasēs, pirmsskolas telpās. Jāpārmeklē visur!

Zem pirmsskolas eglītes kāds guļ un rūc, nevar pamodināt. Pēc ilgiem pūliņiem no migas izlien lāču mamma neizpratnē, kādēļ tik agri jāmostas? Viņa uz Mārtiņiem tik aizmigusi, mostas pavasarī... Kas noticis? Kāpēc viņas egle tā sarotāta?  Kas ir Ziemassvētki, ko tajos dara? Bērni stāsta, dzied dziesmas, Lāču mamma piekrīt doties bērniem līdzi baudīt Ziemassvētku priekus.

Visi dodas pie nākamās egles – uz pirmo klasīti. Tur bērni sastop veselu bariņu jautru rūķīšu, bailīgo aķi, kuram vilks, dzenoties pakaļ, norāvis ļipu, kuru nu rūķīsi šuj klāt. Kad tas paveikts, var atkal uzdziedāt. Tikai viena bēda- arī pie šīs eglītes nav Ziemassvētku vecīša.  Rūķīši aicina turpināt meklējumus.

Re, foajē pie eglītes patiešām sēž Ziemassvētku vecītis! Visi ir priecīgi! Taču Meža māte ievēro, ka vecītim nav dāvanu maisa. Jā, ziemeļbrieži aizveduši gan, tikai laikam pie citas eglītes, pie galvenās. Visi dodas meklēt galveno egli.

Nu re, skolas zālē vislielākā un visskaistākā egle un zem tās arī dāvanu maiss! Nu var dziedāt un dejot, pacienāt ciemiņus ar pašu ceptajām piparkūkām, skaitīt dzejoļus un saņemt dāvanas.

Rekavas pirmsskolas kolektīvs

P.s. Paldies vecākiem par atbalstu, rūpēm un dāvanām. Lai jūsu Jaunajam gadam ir gaišas acis, skaidrs ceļš,ass prāts, mīļa sirds un bagāta dvēsele!

Foto-Kristīna Lapsa

 

 

06.01.2020
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...