Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Mācību semestra noslēgums Žīguru pamatskolā

Pavisam nemanot, darbīgā steigā Žīguru pamatskolā ir noslēdzies 1.mācību semestris, pagājuši arī Ziemassvētki. Šķiet - gada visgaišākie svētki, bet saule ar gaismu vēl joprojām nelutina, tādēļ gaišums jārada pašiem - ar nesavtīgiem darbiem, palīdzēšanu, laipnību, iejūtību, pretimnākšanu.

Kāds tad bija šī gada pēdējais mēnesis skolā? Noteikti saspringts, mazliet nervozs, jo tik daudz ko gribējās izdarīt, bet tajā pašā laikā arī svētīgs, jo bija Adventes laiks, kad nedaudz pieklustam, atmodinām sirdi labajām domām, darbiem un noskaņojamies Ziemassvētku brīnumam. Katru pirmdienu visi kopā iededzām pa Adventes svecei, cerot, ka īsta ziema ar sniega baltumu tomēr atnāks. Tika rotātas pirmsskolas un skolas telpas, un kārtējo reizi nācās pabrīnīties par skolotāju izdomu un radošu pieeju visam.

Lai ziemas laiks un brīvlaiks, ar vai bez sniega, paietu mierīgi, 3.decembrī Žīguru pamatskolas 1.-9.klašu skolēnus aicināja uz tikšanos Valsts Policijas LRP Balvu iecirkņa KP nodaļas inspektors Ilmārs Vizulis, kuras laikā tika atgādināti dažādi drošības un uzvedības jautājumi, kā arī pārrunāts par fizisko un emocionālo vardarbību un to sekām gan skolā, gan ārpus tās.

19.decembrī projekta 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros skolā notika amatu dienas, kad kopā ar folkloras kopu Upīte” pirmsskolas vecākās grupas bērniem un 1.-6.klašu skolēniem bija iespēja sagādāt sev vai tuviniekiem kādu dāvaniņu  - pašdarinātu svecīti vai prievīti.

Pēdējā šī mācību gada darba diena, 20.decembris, bija īpaši nozīmīga, jo šajā dienā tika apkopoti visi lielāki un mazāki darbiņi un arī nedarbiņi, kā arī kalti tālejoši plāni nākošajam gadam. Šī diena visiem bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas darbiniekiem, pagasta ļaudīm paliks atmiņā sevišķi spilgti, jo skolas kolektīvs aicināja ikvienu uz īsteni latvisku Ziemassvētku pasākumu “Sanākat, lieli, mazi, velkat svētkus kalniņā”. Ķekatnieki vilka bluķi pa Žīguru ciemu, ap skolu, ticot, ka šādi atvairīs tumsu, aukstumu un pērnā gada neveiksmes, sliktos darbus un domas, pēc tam to sadedzinot, dodot ceļu jauna saules gada sākumam un pašai saulei. Zīlniece klātesošajiem paredzēja nākotni, un pēc dažu emocijām varēja nojaust, ka zīlnieces teiktais viņus ļoti iepriecināja. Kopīgi tika rotāta eglīte, dziedāts, dejots, iets rotaļās un sagaidīts bērītis, kas visus izvizināja, tiesa gan – ratos, nevis ragavās. Saimniece ar saimniekbērniem un saviem palīgiem bija sarūpējusi arī cienastu – grūbu zupu, kas tika vārīta turpat uz ugunskura, pupas, pelēkos zirņus un piparkūkas. Noslēgumā ieradās Laimes lācis, kas bērniem bija sarūpējis dāvanas. Saimniece zināja teikt, ka ar Laimes lāča ierašanos un bluķa sadedzināšanu no Žīguriem aizies visas neveiksmes un nebūšanas. Tā esot ļoti laba zīme.

Žīguru pamatskolas skolotāji izsaka LIELU PATEICĪBU ikvienam bērnam, skolēnam un vecākiem, kas atbalstīja Ziemassvētku pasākumu, kopā gāja ķekatās, piedalījās rotaļās un dziesmās. Īpašs PALDIES 9.klases skolēniem par atbalstu Ziemassvētku pasākuma laikā (skaistajām maskām, atraktivitāti bluķa vilkšanā pa pagastu un pie skolas)!

Jau pavisam drīz pie durvīm klauvēs Jaunais 2020.gads… Astrologi apgalvo, ka 2020. gadā veiksies tiem, kas skaidri apzināsies savus mērķus, neslinkos un pildīs solīto. Skaidrs ir viens – jānosprauž prioritātes, jābūt aktīviem, daudz jāmācās, bet slinkums un pārmērīgas emocijas jāmet pie malas! Lai tas mums visiem un katram atsevišķi arī izdodas!

Žīguru pamatskolas kolektīva vārdā direktore Sanita Orlovska


06.01.2020
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...