Viļakas novada domes mājas lapa

Jaunumi Žīguru pamatskolā novembrī

Dabā novembris ir gada tumšākais un drūmākais mēnesis, bet Latvijas valstij un tās cilvēkiem tas ir gaišas atceres un priecīgu svētku laiks. Staro Rīga un Latvija, staro cilvēki un viņu iedegtās svecītes, jo klāt ir Patriotu mēnesis.

Novembris jau vairāku gadu garumā Žīguru pamatskolā ir ļoti īpašs mēnesis, jo šajā laikā skolas un pirmsskolas telpās ienāk sarkanbaltsarkanie toņi, kas katra sirdī liek iedegties īpašai mīlestības liesmai pret savu zemi. Pateicoties Žīguru veikalam “Mini TOP” un tā vadītājai Natālijai Nāgelei, par neatņemamu valsts svētku atzīmēšanas sastāvdaļu un tradīciju kļuvusi arī sarkanbaltsarkanās lentītes nēsāšana pie apģērba, ko uzņēmums dāvina gan katram skolēnam, gan skolas darbiniekam.

8.novembrī ap pusdienlaiku skolas gaiteņos notika īpaša rosība, jo skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem gatavojās ikgadējam Mārtiņdienas tirdziņam, kas šogad izvērtās ļoti plašs. Mārtiņdienas tirdziņš skolā ir ne vien izklaidējošs pasākums, bet arī atbildīgs brīdis gan mazajiem, gan lielajiem pārdevējiem. Tā ir vienīgā reize gadā, kad skolēni apgūst dažādas prasmes uzreiz vienuviet - komunikācija ar pircējiem, naudas rēķināšana un, galvenais - ideja, ko izgatavot un pārdot un kā to pareizi iesaiņot un pasniegt. Atliek vien pavērot, kuram ar šīm prasmēm veicas raitāk, kuram tās vēl jāapgūst, bet parasti pēc šī pasākuma mājās visi dodas apmierināti.

11.novembra pēcpusdienā skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem devās tradicionālajā Viļakas novada domes rīkotajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā, bet vakarā piedalījās “Lāčplēša nakts 2019” nakts orientēšanās sacensībās Žīguros.

Rūpējoties par savu un tuvinieku veselību, projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/073 “Veselības vecināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” slimību profilakses kampaņā "Onkoloģisko slimību profilakse" 14.novembrī 1.-9.kl.skolēniem bija iespēja noklausīties izzinošu lekciju.

Patriotisma mēnesis noslēdzās ar skaistu 19.novembra pasākumu “Es savai zemītei…” Žīguru pamatskolas pirmsskolas telpās, kur pirmsskolas grupu bērni un 1.-9.kl. skolēni tautasdziesmās, dzejoļos, prozas tekstos, dziesmās un dejās apliecināja savu mīlestību un piederību savai zemītei. Pasākums, kā parasti, izvērtās ļoti sirsnīgs.

26.novembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.-9.kl. skolēni devās izzinošā braucienā uz Alūksnes Bānīša staciju, bet pēdējā novembra darbadienā - 29.novembrī 7.-9.kl.skolēniem kārtējo reizi tika dota iespēja ieskatīties dažādu profesiju aizkulisēs, šoreiz tiekoties ar Žīguru pamatskolas bijušo absolventi, tagadējo RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas 3.kursa studenti Amandu Orlovsku. Amanda skolēnus iepazīstināja ar koledžas piedāvātajām iespējām, ar mācību specifiku un atbildēja uz interesējošiem jautājumiem par prakses laikā pieredzēto dažādās Latvijas medicīnas iestādēs.

Paldies ikvienam, kas skolas ikdienas darbu padara aizraujošu, interesantu un savdabīgu! Paldies pirmsskolas skolotājām Elitai, Rutai un Zanei, vizuālās mākslas un mājturības skolotājai Viktorijai par fantastisko telpu noformējumu! Viņām nekad neaptrūkstas ideju, kā telpās ienest siltumu un mājīgumu.

Žīguru pamatskolas direktore Sanita Orlovska

06.12.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...