Viļakas novada domes mājas lapa

Pasākumi Viļakas PII „Namiņš” novembra nogalē un decembrī

Zemliku mēnesis dāsni klāj garas tumsas sagšas pār zemi, apklādamas dzīvnieku un cilvēku pēdas, klusinādamas ikdienas soļus un domas darīdama gausākas. Ir iestājies pārdomu laiks par paveikto un turpmāk darāmo. Ir iestājies gaidīšanas laiks. Katrs gaida kaut ko savu.

Mūsu „Namiņa” iemītnieki – darbinieki, bērni un viņu vecāki, šo laiku velta radošām darbībām, lai rastu sev gaišu noskaņojumu.

26.novembra pēcpusdiena tika veltīta telpu rotājumu gatavošanai. Visu grupu bērnu vecāki kopā ar skolotājām darināja skaistas diegu bumbas, kuras tagad rotā „Namiņa” zāli, gaidot gaišos Ziemassvētku pasākumus.

Pirmais no tiem sākās 2.decembrī ar svecītes iedegšanu Adventa vainagā kopā ar Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas Prāvestu A. God. Pr. Guntaru Skuteli. Bērni un pirmsskolas iestādes darbinieki ar prieku uzklausīja vēstījumu par Jēzus bērniņa piedzimšanas svētkiem, par piedošanas un pateicības laiku, par dāvanu došanu un saņemšanu. Vislielākā dāvana katram bērnam, pēc Pr. Guntara savas bērnības atmiņām, ir kopā būšana ar saviem vecākiem, izbaudot kādu priecīgu pasākumu, sajūtot vecāku interesi par sava bērna lietām un darīšanām. Materiālas dāvanas aizmirstas, salūzt un aiziet neziņā, bet kopā ar vecākiem pavadītie mirkļi paliek atmiņā visu mūžu. Kopā ar Pr. Guntaru dziedātā dziesmiņa iegulst sirdī ar ticību un paļāvību, ka viss būs labi, ka neesam vieni šajā pasaulē, ka ir visu sargājošas rokas, kas pieturēs un atbalstīs svarīgā brīdī, jo katram sirdī mīt ticība un paļāvība labajam.

7.decembrī iestādes darbinieki kopā ar savas ģimenes piederīgajiem devās izglītojoši izzinošā ekskursijā uz AHHAA centru, kas atrodas kaimiņvalsts Igaunijas pilsētā Tartu. Liela interese radās jau atrodoties centrā, kad visas pasaules zinātniskos izgudrojumus varēja apskatīt, taustīt un izmēģināt, vienlaikus brīnoties par cilvēces gaišajiem prātiem un to izgudrojumiem. Centrā zuda laika izjūta, jo visi eksponāti ir pieejami apmeklētājiem. Daži apmeklēja arī planetāriju, iegrimstot visuma zvaigžņu un planētu pasaulē, daži aplūkoja anatomijas muzejā izstādītos eksponātus, citi iejutās cirka mākslinieku lomā, veicot braucienu ar riteni pa gaisā izstieptu trosi. Vēl lielāku izbrīnu radīja apgrieztā māja, kurā visu telpu iekārtojums atradās otrādi – kājām gaisā.Brīnumu pasaulē ir daudz, redzēt kaut mazu daļu no tiem jau ir veiksme. Tie nāk caur paša cilvēka uzņēmību, gudrību, un meklēšanas rezultātā atklāj pasauli citās krāsās.

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā ticēsim sev, saviem tuviniekiem, glabāsim gaišumu sirdīs un vēlēsim viens otram mieru dvēselē un domās.

Ziemassvētku pasākums Viļakas pirmsskolas iestādes audzēkņiem un viņu vecākiem, kā arī nākamajiem mūsu „Namiņa” audzēkņiem, Viļakas pilsētas un Susāju pagasta bērniem, notiks 19.decembrī plkst. 10.00 Viļakas KN. Kopā ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem ieskandināsim svētku laiku ar jautrām rotaļām un skanīgām dziesmām.

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova, foto: iestādes vadītāja Lilita Šnepere

12.12.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...