Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Roberto prieks Viļakā un Rekovā

Sen Viļakas novads nebija piedzīvojis tik dzirksteļojošu un prieka piepildītu piektdienu kā 29.novembri, jo Viļakas novadā pirmo reizi viesojās Roberto Meloni – īsts itālis no Sardīnijas, kurš uz Latviju ieradās 2001.gadā Socrates programmā, lai 8 mēnešus Rīgā mācītu itāļu valodu. Taču šogad 11.oktobrī Roberto nosvinēja savu pilngadību dzīvošanai Latvijā. Roberto Viļakā ieradās, lai piedalītos kristīgo apmācību ALFA atklāšanas pasākumā, iepriecinot atnākušo ALFA kursu komandu, esošos un topošos apmācību dalībniekus un citus interesentus.

„Draudzes vārdā pateicos Viļakas Romas katoļu draudzes prāvestam Guntaram Skutelam, ka viņš ar ļoti lielu dedzību iesaistās ALFA apmācību organizēšanā. Pateicoties prāvestam, mums ALFA atklāšanā un noslēgumā uzstājās ļoti interesanti un daudzveidīgi mākslinieki. Aicinu ikvienu piedalīties 7. ALFA apmācībās. Dievs mūs visus ļoti, ļoti mīl. Viņš mīl katru no mums. Attiecībās ar Dievu durvīm rokturis ir tikai no vienas puses. Dievs klauvē pie mūsu sirds katru mīļu brīdi, bet nevar ienāk, ja mēs paši neatveram durvis Viņam. ALFA kursi nemaina dzīvi, bet izmainīja manu cilvēka sirdi un attieksmi pret dzīvi, cilvēkiem un notikumiem, iemācīja reaģēt ar sirdi, nevis ar prātu. Jūs esiet šeit  - tātad Jūs jau esiet atvēruši savas durvis.  Lai kādi mēs būtu, es zinu, ka Dievs mūs visus mīl vienādi! Lai Dievs Jūs visus svētī!” atklājot septīto ALFA apmācību kursu, uzrunāja Viļakas katoļu draudzes vecākā Inita Raginska.

Tik jautra, amizanta un humora pilna ALFA atklāšana Viļakā vēl nebija piedzīvota.  „Esmu priecīgs būt pie Jums, esmu priecīgs satikt ikvienu no Jums. Man trūkst vārdu, lai aprakstītu skaisto Viļakas katoļu baznīcu. Pr. Guntars man bija sūtījis baznīcas foto, biju meklējis informāciju internetā, bet redzētais dzīvē uz mani atstāja ļoti spēcīgu iespaidu,” saviļņots teica Roberto. Bērnībā mamma sūtīja Roberto dziedāt baznīcas korī, jo viņu ferma atradusies blakus baznīcai un mammai paticis noklausīties skaisto un dzidro Roberto dziedājumu. Roberto vēl meklē savu ceļu pie Dieva, bet tic Dieva brīnumiem savā dzīvē. Daudzi latvieši nodomāja, ka tik priecīgs, tik dzīvi uztvert notiekošo var tikai itāļi. Neskatoties uz to, ka Roberto saņem tādu pat saules daudzumu kā latvieši, viņš ir spējis itāļu degsmi saglabāt arī Latvijā.

Apmeklētājiem Rekovā bija jātic afišā rakstītājam, ka tas, kurš ātrāk pieteiksies būs VIP zonā, bet, kurš pieteicās vēlāk vai nepieteicās uz pasākumu „Pa Latvijas novadiem ar Roberto” vairs netika VIP zonā, bet apmeklētāji varēja būt droši, ka kāda stāvvieta jau atradīsies arī tiem, kuri nenoticēja un nepieteicās. Vairāk kā 150 apmeklētājiem bija iespējams iepazīties ar Roberto, dzirdēt viņa dzīves pieredzi, klausīties dažādās valodās izpildītajās dziesmās, nobaudīt gardo Vijas Kuļšas gatavoto saldo ēdienu, kas tika pārklāts ar priestera Guntara Skutela līdzpaņemto “Itālijas garšu” un iegādāties trešo Roberto Meloni vadītā šova „La Dolce Vita” grāmatu „Pa Latvijas novadiem ar Roberto. Receptes no visas Latvijas”. Grāmatā ir apkopotas 81 recepte, ar ko raidījumā dalījušies viesi no dažādiem Latvijas novadiem. Ja Roberto daudzi ir iepazinuši kā šovu vadītāju, tad priestera Guntara Skutela prasme vadīt pasākumu Rekovā ir vērtējama ļoti atzinīgi. Roberto var būt drošs, ja kādreiz TV24 raidījumā „La Dolce Vita” būs nepieciešams aizvietotājs, tad Roberto droši var paļauties uz priesteri Guntaru. Uzrunājot cilvēkus, Roberto aicināja piedalīties šovā, jā, vārdu teica vairāki drosminieki un drosminieces. Taču, iepazīstoties ar leģendāro Dzintru, Roberto saņēma atteikumu un pārliecinošu atbildi, ka Dzintra netic horoskopiem, bet tic Dievam. Skatītāju balsojumā par līderi, kuram noteikti būtu jāpiedalās šovā televīzijā, kļuva Balvu katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs. Viņš solīja, ka noteikti piedalīsies raidījumā gavēņa laikā un viņa gatavotais ēdiens būs: sale, acqua e pane jeb sāls, ūdens un maize. Roberto tomēr izdevās pierunāt priesteri Mārtiņu paplašināt gavēņa ēdiena sarakstu, bet viņu vairāk uzrunāja Sanda Matisāna solījums pagatavot steiku tikai ar vienu stāvu diļļu, bet daudz stāvu steika. Lai arī Roberto vēders ir kļuvis jau par starptautisko, latviešu mīlestību uz dillēm, viņš vēl nespēj saprast. Latviešu brokastis sākumā likās, kas tas tāds, jo itāļi brokastīs bauda tikai capučino, latti ar kādu saldu kruasāru vai citu saldumu, tad šobrīd Roberto jau akceptē latviešu brokastis. Un kas zina, varbūt kādu dienu novērtēs arī dilles.

Priecīgās ziņas ir: Roberto jaunās, trešās grāmatas Viļakā un Rekovā pietika visiem gribētājiem; pilnīgi visiem interesentiem bija iespējams nobildēties ar Roberto un itālim Roberto patika Viļakas novadā. Priesteris Guntars Skutels pateicās Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” vadītājai Kristīnai Lapsai, SIA “Senda Dz” kolektīvam, Z.S.Kotiņi un Viļakas ALFA komandai par palīdzību 29.novembra pasākumu organizēšanā. Tikai atbalstot viens otru, mēs kopā varam izdarīt daudz. Mille grazie, Roberto, per la tua visita nella Viļakas novadā! Uz tikšanos Dievam vien zināmos laikos un vietās!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne05.12.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ildze, Ilze, Izolde
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...