Viļakas novada domes mājas lapa

Biedrība “Dardedze” nosūta brīvprātīgajā darbā pirmo brīvprātīgo

Šī gada 2.septembrī Itālijā dalību brīvprātīgo darba projektā Nr. 2018-1-IT03-ESC13-015152 “ESC in Marche” uzsāka jauniete Māra Laganovska. Brīvprātīgajā darbā jaunietis var piedalīties tikai tad, ja ir nosūtītājorganizācija un uzņemošā organizācija. Māru brīvprātīgajā darbā nosūtīja biedrība “Dardedze” no Šķilbēnu pagasta. Viņa ir pirmā jauniete, kura pati izrādīja interesi, veiksmīgi atrada projektu un viņas dalību apstiprināja uzņemošā organizācija Itālijā.  Koordinējošā organizācija Itālijā ir “Vicolocorto” un uzņemošā organizācija  - “Croce Rossa Italiana (Itālijas sarkanais krusts)”.

Brīvprātīga Māra Laganovska stāsta: “Jau vairāk kā divi mēneši pavadīti Itālijā. Bija mazliet neierasti vēl oktobrī iet ārā tikai t-kreklā, bet tagad arī šeit kļūst vēsāks. Visu šo laiku esmu pavadījusi kopā ar citiem jauniešiem no visas Eiropas un, protams, arī ar vietējiem iedzīvotājiem. Šeit es nokļuvu ar Eiropas Solidaritātes korpusa palīdzību, un tagad es strādāju kā brīvprātīgā Pezāro Sarkanajā Krustā (Pezāro pilsēta atrodas pie Adrijas jūras, Maršē reģionā). Šī pieredze ir kaut kas pilnīgi jauns priekš manis un jau tagad esmu daudz ieguvusi.

Darbā lielākais šķērslis ir valoda, jo pārsvarā jāstrādā ar veciem cilvēkiem, kas nerunā angliski, bet tas noteikti palīdz apgūt itāļu valodu ātrāk. Katru nedēļu visiem brīvprātīgajiem ir arī itāļu valodas kursi, bet arī tas nav tik vienkārši, jo lielākajai daļai (citiem brīvprātīgajiem) jau ir pamatzināšanas itāļu valodā. Divas dienas nedēļā Eiropas brīvprātīgajiem ir jāgatavo pusdienas Sarkanā Krusta darbiniekiem, kas priekš manis ir diezgan liels izaicinājums, jo iepriekš man nebija var teikt nekādas pieredzes ēdiena gatavošanā, bet tagad man ir jāpabaro apmēram 20 cilvēki. Protams, darbinieki ir ļoti atsaucīgi un palīdz gatavošanā, un iesaka labas receptes, šādā veidā palīdzot man iepazīt itāļu virtuvi. Iejusties kolektīvā palīdzēja arī kopīgais pārgājiens. Septembra beigās visi darbinieki bija aicināti piedalīties nelielā pārgājienā pa San Bartolo kalna dabas parku. Ceļš nebija grūts un skats no kalna virsotnes bija vienkārši apburošs.

Kopumā darbs ir diezgan interesants, bet mums ir arī brīvais laiks, ko cenšamies izmantot lietderīgi, piemēram, mācoties itāļu valodu vai apmeklējot kādus pasākumus tuvākajās pilsētas un iepazīstot kultūru. Noteikti plānojam ceļot arī uz tālākām pilsētām Itālijas dienvidos.

Es dzīvoju vienā dzīvoklī kopā ar vēl 5 brīvprātīgajiem. Divi zēni ir no Francijas, viena meitene un viens zēns no Austrijas un viena meitene no Spānijas. Mēs visi strādājam Sarkanajā Krustā. Bet šajā pilsētā ir arī citi brīvprātīgie, kas palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un strādā jauniešu centrā. Tāpat satiekamies arī ar brīvprātīgajiem Senigālijā, Marotā un citās pilsētās. Pavadot laiku šādā internacionālā kompānijā, es pamazām sāku saprast ne tikai itāļu valodu, bet arī spāņu, vācu un franču valodas. Noteikti varu teikt, ka katru dienu sastopos ar jauniem izaicinājumiem un izbaudu šo piedzīvojumu.”

Teksts: Māra Laganovska
Foto: personīgais arhīvs
Projekts Nr. 2018-1-IT03-ESC13-015152 “ESC in Marche”  tika finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

22.11.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...