Viļakas novada domes mājas lapa

Aktivitātes Medņevas PII „Pasaciņā”

Medņevas PII „Pasaciņa” oktobris un novembra sākums aizritēja kā emocijām, aktivitātēm un  prasmēm pārpildīts laika posms. Mazie „Ežuki”izzināja mežu, tā iemītniekus caur attēliem un video, iepazina dzīvnieku balsis. Mērķis atpazīt dzīvnieciņus, kas dzīvo mūsu mežā pēc izskata, balss. Savukārt „Zaķēnu” un „Lāčuku” grupas izzināja, kas slēpjas augļu un sakņu dārzā, kā rodas maizīte, kur dzīvo vitamīni un daudz ko citu. Bērniem vienmēr tiek dota iespēja gan radoši izpausties, gan izteikt savu viedokli, gan apgūt praktiskās iemaņas. Bērni paši gatavoja dzērvenes pūdercukurā, dārzeņu salātus, cepa cepumus, vārīja kompotu un ar lepnumu varēja teikt vecākiem „Es protu!”.

Kā neatņemama sastāvdaļa mūsu mācību procesā ir pastaigas – ilgas, garas un neatkarīgas no laika apstākļiem, ar mērķi pēc iespējas vairāk laika pavadīt svaigā gaisā ar vērojumiem, pētījumiem un fiziskām aktivitātēm.

Vecākajām grupām aizraujošspiedzīvojums bija brauciens uz Liliputu cirku un rančo „Ozolmājas”. Tas nekas, ka laika apstākļi īpaši nelutināja, apavi sabristi dubļos, paši nosalušiem deguniem, tas nenomāca to prieku un pozitīvās emocijas ko radīja saskarme ar dažādiem dzīvnieciņiem, iespēja tiem pieskarties, paglāstīt un pabarot.

8.novembrī iestādē tika aicināti vecāki uz  vecāku dienu. Šī rīta cēlienā vecākiem bija iespēja kopā ar bērniem darboties gan grupas nodarbībās, gan mūzikas nodarbībā. Mazuļi savā grupiņā turpināja meža tēmu, „Zaķēni” izzināja Mārtiņdienas tradīcijas, bet „Lāčuku”grupā iepazina latvju spēka zīmes. Arī šī rīta cēliens izvērtās par emocijām bagātu kopā būšanas brīdi.

19.novembra rītā bērni pulcējās, lai dotos uz ‘Vēršukalnu”, lai izzinātu senās tradīcijas maizes cepšanā, iepazītu dažādus darbarīkus un rokdarbus. Pasākums izvērtās par interesantu un aizraujošu, jo daudz ko arī vecākās grupas bērni varēja pastāstīt no savas pieredzes. Protams te paldies jāsaka skolotājai Karinai, kura varēja pastāstīt bērniem par daudzajām lietām ko varēja apskatīt. Gaidot kamēr izcepas maizīte tika skandētas tautasdziesmas un pat nodziedāta dziesma par maizīti un maizītes cepšanu. Kad nu maizīte tika likta galdā, bērni ar lielu kāri baudīja vēl silto maizes riecienu. Viennozīmīgi visi nonāca pie secinājuma, ka pašcepta maizīte ir gan garšīgāka, gan veselīgāka,gan sātīgāka.

Vēlamies teikt lielu paldies vadītājai par doto iespēju apmeklēt dažādos pasākumus, mūzikas skolotājai un vecākiem par atbalstu un līdzdalību.

Pirmsskolas skolotāja Gunta Briediņa


21.11.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...