Viļakas novada domes mājas lapa

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Žīguros

Kā katru gadu, tā arī šogad no 11.novembra līdz 17.novembrim Ziemeļvalstu biedrība Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā aicināja Baltijas valstis pievienoties viņu organizētajai Ziemeļvalstu literatūras nedēļai, kura ļauj iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

Tā kā šogad šī biedrība atzīmē 100 gadu pastāvēšanas gadskārtu, tad nedēļas temats –  “Ziemeļvalstu svētki”.

Žīguru pamatskolas 1.-4.klašu skolēni lasīšanas stundas sākumā pārrunāja, kas ir svētki, kādus svētkus svin Latvijā, kādi ir viņu mīļākie svētki. Tad noskaidroja, kādas valstis  pieder pie Ziemeļvalstīm un  kā tur var nokļūt no Latvijas. Lasīšanas piedzīvojums sākās ar to, ka bērni izlasīja Tomijam un Annikai adresētu ielūgumu, kurā uzzināja, ka Pepijai drīz būs dzimšanas diena. Pēc priekšā lasīšanas, skolēni zīmēja uz lapas kādu dāvanu viņi pasniegtu Pepijai. Noslēgumā tāpat kā Tomijs un Annika saņēma dāvanas, arī bērniem  Pepija bija atsūtījusi dāvanas: atstarotājus (Zviedrijas valsts kontūra ar gaismiņu iekšā) un saldumus.

Savukārt, jauniešiem bija iespēja iepazīties ar norvēģu autora Justeina Gordera romāna “Sofijas pasaule” fragmentu, kurā pusaudze Sofija svinēja dzimšanas dienu filozofiskā dārza ballītē. 8.-9.klašu skolēni pirms lasīšanas noskaidroja  filozofijas jēdziena skaidrojumu, pastāstīja,  kas ir viņu pasaule, kas tajā ir vērtīgs. Tad katrs skolēns izvēlējās lasīšanai fragmentu, bet tas bija jālasa skaļi ar tādu sajūtu, kāda uzrakstīta uz lapiņas. Bija interesanti.

Paldies visiem bērniem par piedalīšanos un īpaši gribas pateikt paldies Zviedrijas fondam “Gnosjo Hjalper”  un Dagnijai Dalbiņai par jaukajiem atstarotajiem, kas ļoti iederējās pasākuma norisē.

Žīguru bibliotēkas vadītāja Benita Troška

 

20.11.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...