Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pī vīna golda

2019. gada 8. novembrī Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksa stallī norisinājās Latgales Tūrisma konference un Tūrisma gada balvas pasniegšanas ceremonija. Konferences vadītājs: tūrisma portāla BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackecičs.

Viļakas novads, Viļaka ir kā maza kabatiņa Latgales kopainā: pie mums brauc tie, kuri jau mūs zina, kuri tiek īpaši aicināti, kuri ir jau izpratuši mūsu daudzveidību tūrisma piedāvājumā.

Daugavpils, Rēzekne, Ludza, Krāslava ir vietas, kuras sevi jau ir pierādījušas kā pieredzes bagāti tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Tieši tāpēc var teikt, ka mūsu novada astoņi pārstāvji, apmeklējot Latgales reģiona tūrisma konferenci ir ieguvēji apziņas jomā, ka tikai mūsu pašu uzstājīgā vēlme piesaistīt tūristus Viļakas novadam, dos pienesumu gan novada struktūrām, gan lielajiem un mazajiem ražotājiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Latgales plānošanas reģiona Attīstības Padomes priekšsēdētāja vietnieks un Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs konferences atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka Latgale tūristam ir kā Dvēseles SPA, kur atstāt ikdienas steigu, stresu, pienākumu gūzmu un iespēja ieslēgt apziņas RESTART.

Ludzas novada TIC vadītāja un LRTA "Ezerzeme" valdes locekle Līga Kondrāte un LRTA "Ezerzeme" valdes priekšsēdētāja, Rēzeknes TAC vadītāja Jeļena Kijaško uzruna bija saistīta ar tūrisma nozares plānotā darba īstenošanu 2019.gadā, kā arī par attīstības virzieniem un pieprasījuma izmaiņām Latgales reģionā.

Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka emociju pilna stāstījuma laikā atzina, ka gan Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksa attīstība, gan Latgales kulinārā mantojuma popularitāte tūrisma attīstībai valstī ir iespējama, kopīgi sadarbojoties gan LIAA Tūrisma Departamentam, gan novada domei, gan  vietējiem tūrisma entuziastiem un ražotājiem.

Latvijas vēstnieka Polijā Edgara Bondara kunga uzruna un Polijas lielākā laikraksta "Gazeta Polska" žurnālistes uzstāšanās apliecināja, ka daudziem Polijas iedzīvotājiem Latgale var kļūt kā galamērķis. Poļu tūristam ir tuvs sentimentālais tūrisms: vēsture, daba, garšīgais ēdiens. Kā arī dalījās pieredzē kā veiksmīgi pozicionēt savu tūrisma produktu sociālajos tīklos.

Protams, katrs gadījums ir īpašs, kurš, kļūstot par veiksmes stāstu, vispirms izbauda piedzīvojumu un pārbaudījuma garšu. Kafijas grauzdētavas "Kuup" radītājs un vadītājs Oskars Maculevičs uzsvēra, ka katram ir ļauts izsapņot  "Jezupa Etiopijas sapni", ar apziņu, ka ir 100% ticība savai idejai, startā nepieciešamie privātie līdzekļi, laicīgi pieņemtie lēmumi un uzdrīkstēšanās darboties projektu jomā, jo LAD atbalsts ir stabilitāte pamatlīdzekļu iegādei.

Valsts prezidenta Egila Levita padomniece, humanitāro zinātņu maģistre, Latvijas Institūta ilggadējā direktore Aiva Rozenberga uzsvēra, ka tūristu piesaiste prasa arī izprast mūsu dažādību vērtību jomā, ko labi atspoguļo veiktais pētījums, kur:

Latvijas studenti uzsver, ka viņiem ir svarīgas:

1) senās latviskās zīmes, senās tradīcijas;

2) dziesmu un deju svētki;

3) viss dabiskais;

4) Latvijas izcilības sportā.

Ārvalstu studenti:

1) ātrs internets;

2) labs un lēts sabiedriskais transports;

3) tīra daba (tējas,ogas,sēnes ...).

Tieši dažādība ļauj mums virzīties un veidot savus zīmolus un piesaistīt pasauli. Mārketinga uzņēmuma Enter Group Creative pārstāvis Renārs Liepiņš atzina, ka digitāla vide ir augstā līmenī, kas ļauj visu salikt kopā: zaļo dzīves veidu un inovācijas.

Lai izjustu Latgales tūrisma piedāvāto pakalpojumu daudzveidību ir jābūt pašam klāt, jo tad tā īsti var baudīt "Latgales tūrisma gada balvas 2019" pasniegšanu un laureātu godināšanu.

Šogad  Latgales tūrisma gada balvas , kuras darinājis mākslinieks Valdis Grebežs, tika pasniegtas sešās nominācijās, kurās bija pieteikti vairāk nekā 40 kandidāti.

Īpaši lepojamies un izsakām paldies Viļakas novada tūrisma pārstāvjiem, kas tika nominēti dažādās kategorijās – Annai Āzei (tika nominēta "Tūrisma profesionālis 2019"), “Million Star hotel” īpašniecei Santai Komanei (nominēta kategorijā "Labākais inovatīvais tūrisma produkts 2019"), kā arī Z/S Kotiņi tika nominēti "Lolitas Kozlovskas Izcilības balva 2019" un Rekovas dzirnavas nominētas "Labākais jaunais tūrisma objekts"  balvai.

Kategorijā "Labākā tūrisma mītne pilsētā 2019" balvu saņēma Hotel Dvinska (Daugavpils).

"Labākā tūrisma mītne laukos 2019" balvu saņēma Viesu nams Svilpaunieki (Rēzeknes novads).

"Labākais jaunais tūrisma objekts" balvu saņēma Lost in Latgale. Authentic eco-travel adventure (Krāslavas novads).

"Labākais invotīvais tūrisma produkts 2019" balvu saņēma Nester Custom Moto & Metal art gallery (Preiļi).

"Tūrisma profesionālis 2019" balvu saņēma Aina Barsukova Malnavas "Dzīļu" maiznīca (Kārsavas novads).

"Lolitas Kozlovskas Izcilības balva 2019" - Latgales vēstniecība GORS (Rēzekne).

Apsveicam un no sirds lepojamies gan ar laureātiem, gan ar visiem mūsu reģiona tūrisma uzņēmējiem!

Foto _ www.Tn.lv/index.php?view=gallery&g_uid=9299

Tiekamies Latgales reģiona tūrisma konferencē 2020. gadā!

Informāciju sagatavoja:
Tūrisma informācijas speciāliste I.Matisāne
Foto: BalticTravelnews.com, A.Mackevičs14.11.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...