Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Izstādes “Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale” atklāšana Viļakas novada muzejā

2019.gada 8.novembrī Viļakas novada muzeja izstāžu zālē tika atklāta izstāde, kas veltīta robežsardzes 100-gadei. 2019.gads Latvijas simtgades svētku programmā iezīmējās kā varonības gads un ne velti robežsardzes dzimšanas diena ir 1919.gads, laiks, kad notiek pārmaiņas un brīvības cīņas. Vācot materiālus un veidojot izstādi, var redzēt kā robežsargi 100 gadu garumā ir ietekmējuši cilvēku dzīves un, kas ir ļoti svarīgi, tās mainījuši. Izstādes iniciators ir Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis V.Pētersons. Izstāde tapusi sadarbībā ar daudzām iestādēm- Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldi, Valsts robežsardzes koledžu, Balvu novada muzeju,  Latvijas Okupācijas muzeju un privātkolekcionāriem- bijušajiem un esošajiem robežsargiem.

Izstādē ir skatāmās aptuveni 160 bildes un aptuveni 80 robežsardzi raksturojoši priekšmeti. Īpašs periods robežsardzē ir pirmsākumi  un laiks līdz otrajam pasaules karam, kad paralēli saviem dienesta pienākumiem- robežsargi ļoti cēla cilvēku kultūras līmeni pierobežā, cilvēki izglītojās. Izstādē ir vienreizējs materiāls par bijušo Latvijai piederošo Abrenes apriņķi, par robežsargu dzīvi un ikdienas darbiem. Esam apskatījuši arī sadaļu par valsts robežu izveidošanu no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām, pieskārusies Masļenku traģēdijai un, protams, robežsardzes atjaunošanai. Izstādes pamatā ir Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes vēsture.

Paralēli fotogrāfijām izstādē skatāmi priekšmeti- dažādi apbalvojumi, nozīmītes, formas tērpi, robežsardzē izmantotie priekšmeti, kausi, bērnu zīmējumi u.c.

Izstādes atklāšanas sākumā Viļakas mūzikas un mākslas skolas direktors A.Prancāns spēlēja saksofonu, tad Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa sacīja pateicības vārdus robežsargiem un pastāstīja nedaudz par izstādi. Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks V.Pētersons aicināja ikvienu dāvināt muzejam vai valsts robežsardzei kādu priekšmetu vai lietu, kas ir izmantota robežsardzē, lai izstāde būtu vēl pilnvērtīgāka. Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece S.Šaicāne sveica robežsargus skaistajos svētkos un uzsvēra skaitļu sakritību, ka robežsardze izveidojās 1919.gadā un atmodas laikā tā atjaunojās 1991.gadā. Balvu novada muzeja direktore I.Supe arī teica sirsnīgus vārdus par izstādi un sveica robežsargus jubilejā.

Izstāde būs skatāma Viļakas novada muzejā (Klostera iela 1) no 08.11.2019.-04.01.2020.gadam, katru darba dienu no plkst 10.00-16.00. Izstādes apmeklējums ir bezmaksas.

Lielu paldies sakām Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes vecākajai inspektorei virsleitnantei D.Korņejevai par milzīgo atbalstu un ieguldīto darbu izstādes veidošanā.

Teksts: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa, foto VRS Viļakas pārvaldes RIKD RTLN galvenais inspektors kapteinis Andrejs Aleksejevs.

11.11.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...