Viļakas novada domes mājas lapa

Aktivitātes salātu gatavošanā un degustēšanā Viļakas PII Namiņā

Aizvadīti Miķeļi - rudens svētki, kad priecājāmies par augļu un dārzeņu bagātīgo ražu. Arī mūsu PII izglītojamie guva zināšanas par augļu un dārzeņu nozīmi uzturā. Tāpēc, noslēdzot šo tēmu, piedāvājām pielietot to praksē.

31. oktobra rītā visās  „Namiņa” grupās valdīja liela rosība. Bērni iejutās pavāru lomā. Uzvilkuši priekšautus, „bruņojušies” ar nažiem, viņi, savu skolotāju vadībā, naski grieza augļus. Ikkatrs gribēja piedalīties augļu salātu gatavošanā. Bērni ar nepacietību gaidīja, kad tiks nobaudīt savu veikumu. Rezultāts sanāca garšīgs. Trauks iztukšojās ļoti ātri, jo visiem labi garšoja pašu rokām gatavotie, veselīgie salāti. Mazuļi jutās gandarīti un lepni par savu padarīto darbiņu. Paldies vecākiem, kuri sagādāja auglīšus.

Šīs pašas dienas pēcpusdienā „Namiņā” tika rīkota ziemas salātu prezentācija un degustācija – pirmreizējs, interesants pasākums , kura idejas autore ir mūsu mūzikas skolotāja Elita Logina. Šajā pasākumā tika aicināti piedalīties visu grupu vecāki un iestādes darbinieki. Metodiskajā kabinetā uz galda rindojās krāsainas burkas un burciņas, pildītas ar dažādiem salātiem un ievārījumiem, ar klāt pievienotām receptēm. Pasākuma dalībnieces izgaršoja, novērtēja piedāvātos salātus, dalījās pieredzē un mainījās ar receptēm. Lai gan pasākums nebija kupli apmeklēts, tomēr tas noritēja sirsnīgā , nepiespiestā  gaisotnē. Visi guva pozitīvas emocijas un bija gandarīti par noorganizēto pasākumu  un kopā būšanu.

Paldies visām māmiņām, vecmāmiņām un kolēģēm, kuras atbalstīja šo ideju un atrada laiku piedalīties degustācijā un pasākuma organizēšanā.

Viļakas PII pirmsskolas skolotāja Terēzija Brokāne

08.11.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...