Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Psalmu dziedājumi novembrī

Novembra mēnesis Romas katoļu baznīcā ir laiks, kad īpaši atceramies mūžībā aizgājušos tuviniekus. 1.novembrī, Visu svēto dienā, īpaši lūdzāmies ne tikai par svētajiem, kuri ir zināmi un iemīļoti tautā, bet arī par svētajiem, kuru vārds ir zināms tikai Dievam. 2.novembrī, Dvēseļu dienā, īpaši lūdzamies par mūžībā aizgājušajiem piederīgajiem, pieminot lūgšanās savus tuviniekus un pēdējā gada laikā mūžībā aizgājušos (draudzes locekļus). Romas katoļu baznīcā tā ir skaista tradīcija, ka šādi esam vienoti ar savējiem un lūgšanas var palīdzēt mirušajiem ticīgajiem iemantot mūžīgo debesu valstību.

Oktāvas laikā no 1. līdz 8.novembrim (ieskaitot) ikviens ticīgais,  ja dievbijīgi apmeklēs kapsētu vai baznīcu un lūgsies par mirušajiem, ir iespējams saņemt atlaidas, ko var veltīt tikai par mirušajiem.

2.novembrī psalmes dziedāja Viļakas Romas katoļu baznīcā. 3.novembrī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels lūdzās Rožukroni par konkrētiem mūžībā aizgājušajiem, kuru vārdus bija iesnieguši draudzes locekļi. 4.novembrī Medņevas tautas namā dziedāja  psalmes, kurās pulcējās ap 30 dalībniecēm. Tradīcija vēsta, ka, lai būtu pilnas saļmas jāpiedalās 12 dalībniekiem, Medņevas tautas namā dalībnieku skaits bija dubults.

Tikai Dievs dod spēku dziedāt psalmus. Divu stundu garajā lūgšanā ir grūti piedalīties jauniem cilvēkiem, jo liekas, ka par garu un par grūtu. Taču aicināti psalmu dziedāšanā ir piedalīties ikviens interesents. Galvenais ir velme darīt un iemācīties, jo uz Zemes darītos darbus mūžīgajai dzīvei savos sarakstos ieraksta vienīgi Dievs. Psalmu dziedāšanu iesācējs varētu salīdzināt ar dzīvi uz Zemes un atgriešanos Tēva mājās – Debesīs. Pirms psalmēm, lielākoties lūdzās vienu Rožukroņa noslēpuma daļu, kas palīdz noskaņoties un dod spēku tālākam dziedājumam. Psalmes – lūgšanas par nomirušajiem sākumā šķiet kā atrašanās ellē, dziedājuma laikā pārdzīvojam dzīves grūtības un šķīstītavu, lai noslēgumā, sākoties svinīgākam dziedājumam un kulminācijai, piedzīvotu sajūtu, ka tuvojamies Debesu valstībai un esam jau gatavi skatīt mūsu Kungu svētlaimībā.

Psalmes var iemācīties tikai praktizējot - piedaloties un dziedot. Viļakas novadā tradicionāli dzied senās psalmes (no vecajām grāmatām vai no brūnās grāmatas “Krysta gaimā”), citos novados psalmes dzied pa jaunam jeb no tradicionālās Baznīcas grāmatas pēc sadaļas “Ekzekvijas”.

Pateicība Dievam un liels paldies dziedātājiem, kuri šo svētīgo darbu dara jau daudzus gadus, tā palīdzot pie Dieva nokļūt daudzām šķīstītavā (noklīdušām un bezcerībā) esošām dvēselēm.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne07.11.2019
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...