Viļakas novada domes mājas lapa

Žīguru pamatskolas aktivitātes oktobrī

Līdz ar zeltainām rudens lapām un salnām, spītējošiem aizejošajiem Miķelīšiem, atkal bija klāt Skolotāju diena. Skolotāju darbs - tā ir Misija. Misija nest gaismu, zināšanas, palīdzēt audzēkņiem piepildīt sapņus un ieceres, atrast dzīvē īsto ceļu... Jau tradicionāli katru gadu Žīguru pamatskolas 9.klašu skolēniem tie ir īpaši svētki, jo šajā dienā ne tikai tiek dots neliels atelpas un svētku brīdis skolotājiem, bet arī skolēni, vadot mācību stundas un darbojoties ar mazajiem ķipariem - pirmsskolniekiem, var iejusties skolotāja lomā un novērtēt šī darba gan pozitīvās, gan, iespējams, negatīvās puses. Gatavojot svētkus, parādās katras klases radošums un izdoma, kas nekad neatkārtojas.

Arī šogad, 4.oktobrī, 9.klases skolēni kopā ar saviem palīgiem – 8.klases meitenēm, bija parūpējušies par to, lai viņu skolotājiem šie svētki paliktu atmiņā, jo jau dienu iepriekš skolā juta īpašu rosību – klusītēm, pavisam nemanot, tika izrotātas kabinetu durvis, skola foajē telpā tapa vēl nebijis apsveikums skolotājiem, bet svētku rītā 8. un 9.klases skolēni ar lielu atbildības sajūtu devās skolotāju dienas darbos.

Ap pusdienlaiku skolotāji tika pārsteigti ar svētku pusdienām, pēc kurām sekoja svinīgs pasākums, atziņas par skolotāja profesiju un vienošanās kopīgā dziesmā.

Skolotāju dienas svinēšana ir vismīļākie skolēnu svētki, jo šajā dienā skolēni ir skolas īstie saimnieki: skolā valda “skolēnu administrācija”, stundas vada devītklasnieki ar saviem palīgiem, svētkus no scenārija uzrakstīšanas līdz pašai to norisei veido paši skolēni, un tie vienmēr izdodas lieliski. Kā sarunās atzina paši skolēni – “skolotāja profesija nav vienkārša, ne katrs cilvēks var būt par pedagogu. Lai kļūtu par labu skolotāju, jābūt iekšējai tieksmei un vēlmei mācīt bērnus, lai viņi apgūtu ne tikai kādu mācību priekšmetu, bet arī dzīvesprasmes. Mūsdienu skolotājam jābūt saprotošam un pacietīgam, jo skolēni ir ļoti dažādi, daudziem nepieciešama individuāla pieeja gan mācību procesā, gan kontakta rašanā. Skolotājam jābūt radošam, vienmēr jācenšas ieinteresēt mūsdienu skolēnus ar dažādām jaunām metodēm un pieejām. Kā arī skolotājam jābūt elastīgam un jāmāk mācīties arī pašam.”

Paldies skolēniem par ieguldījumu svētku gatavošanā un norisē, par labajiem vārdiem un veltījumiem, par to, ka viņi mums ir!

Savukārt pirmdienas pēcpusdienā, 7.oktobrī, skolotājus gaidīja vēl kāds fantastisks pārsteigums, par ko bija parūpējies Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes kolektīvs – muzikāls sveiciens un daudz pozitīvisma, dzīvesprieka un enerģijas lādiņa no Aināra Bumbiera. Skolotāji atzina, ka šie ir bijuši viņu skaistākie svētki. Liels paldies IKS kolektīvam!!!

Katru gadu rudenī Žīguru pamatskolas skolotāji dodas ekskursijā – pieredzes apmaiņā uz kādu skaistu, vēl neizpētītu, neiepazītu Latvijas vietu. Šoreiz, 11.oktobrī, tas bija Lejasciems. Lejasciema pagasts ir izveidojies ļoti skaistā vietā, divu upju – Gaujas un Tirzas – satekā, mežu ielokā. Krāšņās dabas ainavas papildina lielākie ezeri: Sudala, Roznieku, Galgauskas un Ādmiņu ezers. Lejasciema pagasts robežojas ar desmit kaimiņu pagastiem un platības ziņā ir viens no lielākajiem pagastiem Latvijā. Kā stāstīja Lejasciema PII “Kamenīte” vadītāja Irisa PUIDZE, savulaik Lejasciema pagasts bijis pazīstams gan ar plostniekiem, gan tirgotājiem un amatniekiem, bet pats galvenais – sīkstiem, vienotiem, darbīgiem ļaudīm.

Ikvienam Lejasciema apmeklētājam interesants ir Sēravots, Robežkalna un Paideru laukakmens, kas ierakstīti aizsargājamo dabas objektu sarakstā. Latvijas dabas un kultūras pieminekļu sarakstā iekļautas arī Sinoles ūdens dzirnavas un Mālmuižas (Mālu) muiža.

Lejasciemā ir aktīva kultūras, pašdarbības un sporta dzīve. Iecienīta atpūtas pasākumu vieta ir Lejasciema estrāde, kur šogad, 24.augustā, pulcējās ļoti liels apmeklētāju skaits uz Mikrofona aptaujas 50.jubilejas koncertu.

Lejasciema pagasts lepojas ar savu vidusskolu un pirmsskolas izglītības iestādi „Kamenīte”, divām bibliotēkām – Lejasciema un Mālu, kultūras namu un kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centru, kurā ir apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – Lejasciema senie darba rīki un sadzīves priekšmeti, Zentas Mauriņas piemiņas istaba.

Diena noslēdzās ar skaistu kopābūšanu PII “Kamenīte” telpās ar turpinājumu Kantes kroga mājīgajās telpās.

Oktobra pēdējā darba dienā 8 skolēni kopā ar skolotāju Igoru Šneperu un citiem Viļakas novada jauniešiem devās uz Junior Achievement Latvia uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci „Uzdrīksties uzvarēt” Ķīpsalā.

Klāt novembris ar jauniem darbiem, pasākumiem un…, bet par to nākamreiz…

Žīguru pamatskolas direktore Sanita Orlovska


 

 

 

07.11.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...