Viļakas novada domes mājas lapa

Brauciens uz rančo „Ozolmājas”

23.oktobrī  Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes „Namiņš” vecākās un sagatavošanas grupas bērni kopā ar vecākiem, skolotājām un skolotāju palīgiem  devās ekskursijā uz rančo ”Ozolmājas”, kurš atrodas Balvu novadā, Kārkliniekos.  Šajā dienā laiks mūs īpaši lutināja, jo pēc vairāku dienu ilgām lietavām uzspīdēja silta, rudenīga saulīte, kas šo dienu padarīja par īpaši piemērotu dzīvnieku apskatei rančo teritorijā.

Ierodoties rančo mūs sagaidīja saimniece Sarmīte, kura bērniem novadīja instruktāžu par to, kā ir jāuzvedas pie dzīvniekiem, kā arī izdalīja barību un pastāstīja, kurus dzīvniekus ir atļauts barot, bet kurus nē.

Bērni ar lielu prieku devās apskatīt, pabarot un paglaudīt dzīvnieciņus. Bērniem bija iespēja apskatīt zirgus, ponijus, un garspalvainos franču ēzeļus, kuri no  sākuma bija noslēpušies nojumē un bērnu acis priecēja tikai  atpakaļceļā.  Bērniem  lielu prieku sagādāja iespēja apskatīt dažādu šķirņu aitas un kazas, lai arī no sākuma bērni nedaudz nobijās no kazu lielajiem ragiem, tas viņu neatturēja no viņu barošanas un glaudīšanas. Starp daudzajiem zvēriem bērniem bija iespēja apskatīt arī nelielu stirniņu, kas ganījās tur pat aplokā. Diemžēl stirna bija bailīga, tāpēc nedevās pie rokām. Daudziem bērniem lielu pārsteigumu sagādāja krāsainais lamu pulks, kuras bija ļoti draudzīgas un labprāt ļāvās sevi paglaudīt. Lielu prieku bērniem sagādāja trušu apmeklēšana, jo bērniem bija iespēja ar tiem kopā paskraidīt pa aploku un drosmīgākos trušus pat paņemt klēpī un nobildēties. Bērniem bija iespējams apskatīt dažādas putnu šķirnes no kuriem lielu  viesmīlību izrādīja strausi, jo tie bērnus sagaidīja ar īpašu deju, kuras laikā tie izrādīja bērniem cik tiem ir skaisti un lieli spārni.

Šī diena tik tiešām bija izdevusies par to liecināja bērnu smaidi, kuri izgreznoja bērnu sejas visas atlikušās dienas garumā.

Viļakas PII skolotāja Līga Losāne

28.10.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...