Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

“Vai var atņemt dziesmu?”

Uz Medņevas Tautas namu ceļu mēroja dziedošie kolektīvi, lai sadziedātos pasākumā “ Vai var atņemt dziesmu?”

Dziesma visos laikos ir bijusi un būs neatņemama dzīves sastāvdaļa. Dziesma skanēja, sveicot jaunu un pavadot aizejošu dienu, kaut arī visai bieži tā bija smaga un sūra, ar dziesmu sāka un beidza katru darbu, lai arī cik grūts un netīkams tas būtu. Dziesma palīdzēja dziļāk izprast prieku, vieglāk pārvarēt bēdas. Latvija ir zeme, kas dzied, un to nodrošina pamatīgā tradīcija un darbs. Lai vienalga cik smagi ir strādāts, Dziedot cilvēks izstaro patiesu enerģiju, kas aizkustina skatītājus, tā spēj uzburt tik daudz dažādu emociju.

Jūs taču piekritīsiet, ka mūzika un dziesma spēj mainīt mūsu domas, garastāvokli, dzīves redzējumu! Skanot dziesmai, mēs ieklausamies tās vārdos un atsaucam atmiņā savas dzīves mirkļus. Dziesma dara cilvēkus gaišus, sirsnīgus, patiesus. Šovakar būs iespēja ieklausīties dažādu dziedātāju un Vokālo ansambļu melodijās, jo katrs kolektīvs ir ar savu rokrakstu, unikāls ar savām dziesmām un izpildījumu.

Pirmie uz skatuves kāpa  Viļakas novada Medņevas pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Melodija”, vadītāja Inita Raginska. Skaistu izpildījumu visiem klātesošajiem sniedza Raivita Raginska, Upītes jauniešu folkloras kopa, vadītājs Andris Slišāns, Balvu novada Balvu pagasta Jauktais vokālais ansamblis “Malduguns”, vadītāja Viktorija Kokoreviča, Rēzeknes novada Lendžu pagasta sieviešu  vokālais ansamblis “Rūžeņa”, vadītāja Alise Meļko, Balvu novada Lazdulejas pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Vālodzīte’, vadītāja Karīna Romanova, duets no Briežuciema Anita Pakalnīte un Sandra Circene un Viļakas novada ģitāristi, vadītājs Vilis Cibulis. Visi kolektīvi sanākot kopā uz skatuves vienojās kopējā dziesmā “Lai sasaucamies, lai dziedam!”

Prieks ir izstarot un izdalīt. Izdalīt to, kas mums pieder, vai tā būtu maize, māja, domas vai sapnis, dzeja vai dziesma. Mums var atņemt visu, tikai dziesmu, kas cauri mūžiem liesmo, nevar atņemt neviens, ja vien būsim mēs, kas dzied! PALDIES VISIEM!

Medņevas Tautas nama vadītāja Skaidrīte Šaicāne
Foto: Andris Zelčs 

 

25.10.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liesma, Elita, Alita
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...