Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

"Tūrismam draudzīgs Latgales uzņēmējs digitalizācijas laikmetā" atklāšanas konference Rekovas dzirnavās

Rekovas dzirnavās pulcējās liels skaits tūrisma nozares speciālisti, esošie un potenciālie tūrisma uzņēmēji, pakalpojuma sniedzēji un citi interesenti, lai piedalītos Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros projekta Nr. 19-00-A019.332-000007 „TŪRISTAM DRAUDZĪGS LATGALES UZŅĒMĒJS DIGITALIZĀCIJAS LAIKMETĀ” atklāšanas konferencē.

Konferencē piedalījās visu sešu partnerību - "Balvu rajona partnerība", "Rēzeknes rajona kopienu partnerība", "Krāslavas rajona partnerība", “Preiļu rajona partnerība”,  „Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība „Kaimiņi”” un vadošās „Ludzas rajona partnerība” pārstāvji.

Konferences mērķis bija sniegt ieskatu plānotajā uzņēmēju apmācību ciklā un Austrumlatgales uzņēmējdarbības stratēģijas izstrādes procesā.

Ekspertes Agita Līviņa informēja gan par apmācību ciklu, gan arī par plānotajiem darbiem Austrumlatgales uzņēmējdarbības stratēģijas izstrādes procesā  un Iveta Druva – Druvaskalne sniedza ieskatu par tēmu - Esošā tūrisma piedāvājuma pārskats Latgales reģionā, tūrisma piedāvājuma veidošana un tendences, plānotie darbi stratēģijas izstrādei, semināru cikli projekta ietvaros. Ekspertes iesaistīja dalībniekus radošajā darbā un visi klātesošie aktīvi darbojās sagatavotajos uzdevumos.

Piedāvājumus semināru ciklam un stratēģijas izstrādei sniedza arī eksperte Ilze Deņisova prezentācijā - Multimediju dizaina, e-vides piedāvātās iespējas, e-koncepta nepieciešamība uzņēmumam. Eksperte bija sagatavojusi praktisko darbu – aptaujas veidlapu, kuru aizpildot, interesenti varēja norādīt tēmas, kas viņus interesēs apmācībās nākamajos projekta posmos.

Zemnieku saimniecības „Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis, šoreiz piedalījās kā lektors, iepazīstinot klātesošos ar savu stāstu par saimniecības attīstību un e-komercijas izmantošanas dotajām iespējām. Viens no jaunumiem - šogad izveidotais internetveikals.  Pēc lekcijas sekoja ZS „Kotiņi” apskate, kur īpašnieks stāstīja par visu produktu sagatavošanas ciklu un atbildēja uz daudzajiem jautājumiem.

Konferences noslēgumā dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijā un dalījās ar savām domām un ieteikumiem projekta tālākai virzībai.

Aicinām sekot līdzi informācijai un iesaistīties apmeklējot projekta laikā rīkotās apmācības, lai iegūtu jaunas prasmes, iemaņas esošā vai potenciālā uzņēmuma reklamēšanai, popularizēšanai, jo arī projekta mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latgalē, izmantojot e-vides piedāvātās iespējas un apmācot uzņēmējus darbam ar tūristiem. Plānots, ka projekta rezultāts – Latgales reģiona uzņēmējdarbības attīstības stratēģija būs viens no pamatiem, ko vietējās rīcību grupas iekļaus savās Sabiedrības virzīta vietējās attīstības stratēģijās, tādējādi paredzot aktivitātes uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā plānošanas periodā.  Projekta ietveros plānots organizēt apmācību ciklus – semināru ciklus visās sešās Latgales reģiona vietējās rīcību grupās, aptverot 19 novadu teritorijas (Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu un Zilupes).

Informāciju sagatavoja Ludzas rajona partnerība un papildināja I.Matisāne

 

 

25.10.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...