Viļakas novada domes mājas lapa

Rudenīgas aktivitātes Viduču pamatskolā

Šai rudens koku zeltainā rūsā
deg ugunī kļavas un pakalni klusē.
Mirdz meži un sili zeltā un varā,
un kvēlums šāds dīvainu brīnumu dara.

/ M. Fridrihsone/

Atkal mūs priecē zeltainais rudens, kļavlapas māj zeltainos sveicienus gājputniem, un arī skolasbērni nu jau otro mēnesi cītīgi mēro ierasto ceļu uz skolu.

Šī  mācību gada 2. septembrī jautrību un pavisam nopietnu mācīšanos Viduču pamatskolā aicināja piedzīvot Sprīdītis, Pepija Garzeķe un Burtu meitiņa.

Tā kā skolas gaitas šogad uzsāka 6 pirmklasnieki un 7 devītie ļoti apzinīgi gatavosies eksāmeniem, tad pasaku  varoņi viņiem vēlēja izturību, draudzību, prieku un pēc iespējas vairāk brīvdienu.

Skolas laiks – tas ir arī veselīgs dzīvesveids, tāpēc arī šajā mācību gadā turpinām apmeklēt nodarbības Balvu peldbaseinā – apgūstam peldētprasmi, vingrojam un gūstam pozitīvas emocijas.

Kas gan var būt labāks par draudzību?! Draudzēties mēs protam, tāpēc labprāt iepriecinām savus mazos kaimiņus – PII”Pasaciņa” bērnus, un 7. septembra rītā kopā ar Sprīdīti, Burtu meitiņu un Pepiju iepazīstinām mazos draugus ar skolas dzīves notikumiem, ejam rotaļās, dziedam dziesmas. 7.klases skolnieces - Raivita un Žanete pārsteidz visus ar muzikālu priekšnesumu – glāzīšu dziesmu “Cup song”.

Saprotama lieta, “skolā iešana” nav tikai jautrība, ir arī nopietni  jāstrādā. Viduču pamatskola šajā mācību gadā ir iesaistījusies  sabiedriskā labuma organizācijas „Junior Achievement Latvia” piedāvātajā uzņēmējdarbības programmā, kas piedāvā dažādas skolēnu izaugsmes programmas uzņēmējdarbības, karjeras izglītības, finanšu pratības jomās. Viena no tām ir skolēnu mācību uzņēmu veidošana, tāpēc 24. septembrī daži Viduču pamatskolas skolēni kopā ar citu Viļakas novada skolu pārstāvjiem piedalās reģionālajā seminārā „Jauno uzņēmēju skola 2019”, kas notiek Mārupes Valsts ģimnāzijā. Seminārā skolēnam tika sniegti pieredzes stāsti par uzņēmējdarbību un uzņēmuma veidošanas principiem, tas bija kā atspēriena punkts sava biznesa idejas radīšanai un attīstīšanai.

Savas iegūtās zināšanas biznesa un uzņēmējdarbības jomā skolēni lika lietā skolā organizētajā Miķeļdienas tirdziņā 30. septembrī, kur tika realizētas savas mazās biznesa idejas. Skolēni bija centušies savām rokām radīt lietas un našķus, ko pārdot. Tirgoja gan rudens lapu rožu pušķus, gan pašceptas vafeles, riekstiņus, sēnītes, pīrāgus, plātsmaizes, arī pašgatavotus zefīrus un “kociņkūciņas”. Skolēnu uzdevums bija arī estētiski noformēt savu tirdzniecības vietu. Paldies visiem, kas iesaistījās un pielika roku, ieguldīja darbu un laiku, iedvesmoja, lai skolēniem būtu iespēja realizēt savas idejas, gūt jaunu pieredzi un pierādīt sevi.

Interesants, izzinošs un jautrs izvērtās 27.septembra izglītojošs pasākums (ekskursija) uz Rundāles pili. Lai gan jāizbrauc bija ļoti agrā rītā, un ceļš bija tāls, tas nespēja nogurdināt.

Skolēni ar interesi klausījās gides stāstītajā  par pils būvniecību, par tās iemītniekiem, vēsturisko un arhitektonisko vērtību mūsdienās. Pārsteiguma efekts sekoja ik uz soļa greznajās pils zālēs, ēdamtelpās, kungu apartamentos, pils senlaicīgajos sanitārajos mezglos un burvīgajā dārzā. Interesanta sķita informācija par gan pils apkures sistēmu, gan par apgaismošanas iespējām pagātnē.

Rīgā izmantojām iespēju uzbraukt Pēterbaznīcas tornī, lai aplūkotu pilsētu no putna lidojuma. Aplūkojām Melngalvju namu, Vecrīgas vēsturiskos objektus un celtnes: Zviedru vārtus, kas ir vienīgie saglabājušies pilsētas aizsargmūra vārti; vecāko Rīgas dzīvojamo namu kompleksu “Trīs brāļi”; Rātslaukumu, kas līdz pat 19.gs. bija Rīgas saimnieciskais un administratīvais centrs.

Protams arī bez izklaides nepalikām – “Sypark” batutu parkā varēja izpriecāties un izlēkāties pēc sirds patikas gan lieli, gan mazi – te katram atradās kāda fiziska aktivitāte, ko darīt – lēkāšana, velotandēms, velosipēda stūrēšana tikai ar kāju palīdzību, sumo cīņas, batutu siena.

Paldies bērniem par idejām, vecākiem par atbalstu, skolotājiem par plānošanu, organizēšanu un vadīšanu, šoferītim par vizināšanu! Izglītojošā pasākuma ( ekskursijas) ceļa izdevumi tika apmaksāti no projekta “Latvijas skolas soma” finansējuma. Paldies projekta koordinatoriem par šo iespēju!

Kā ik gadu, tā arī šogad Viduču pamatskolas skolēni kopā ar Medņevas pagasta vokālo ansambli “Melodija” 1. oktobrī  - Senioru dienā – sveica Viļakas Sociālās mājas iemīniekus gan ar dziesmām, dejām un laba vēlējumiem, gan arī ar pašu gatavotiem – izšūtiem apsveikumiem. “Šī ikgadējā cilvēkmīlestības akcija veido skolēnos sapratni, iecietību pret līdzcilvēkiem. Tā rosina uz labiem darbiem – dot, neprasot neko pretī,” teic mājturības skolotāja Līga Makšāne.

Arī šajā mācību gadā Viduču pamatskola piedalās projektā “Piens un augļi skolai” ; jau trešo gadu esam iesaistījušie projektā “PUMPURS” – tas ir Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotais Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai", lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Projekts veicina ilgtspējīgas sadarbības sistēmas veidošanu starp pašvaldību, skolu, pedagogiem un vecākiem, lai laikus identificētu bērnus un jauniešus ar risku pārtraukt mācības un sniegtu viņiem personalizētu atbalstu.

Teksta un foto autore: Viduču pamatskolas latviešu valodas skolotāja Līga Babāne

21.10.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...