Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Starpnovadu tikšanās Viļakas novada Sociālajā dienestā

Viļakas novada Sociālais dienests (turpmāk- Dienests) 2019.gada 14.oktobrī organizēja starpnovadu vecāku tikšanās, kurā piedalījās Viļakas pašvaldības juriste Ligija Logina, Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne, sociālā darbiniece ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne, Balvu teritoriālās biedrības vadītāja Marija Duļbinska, Balvu novada iedzīvotājs Sandis Puks, Viļakas novada māmiņas, kuras audzina bērnus ar funkcionāliem traucējumiem, SIA Vaduguns žurnāliste Sanita Karavoičika.

Dienas kārtībā bija divi jautājumi:

1. Par Viļakas novadā pieejamajiem sociālās aprūpes pakalpojumiem “Aprūpe mājās” un “Atelpas brīdis”, bērniem ar īpašām vajadzībām, kuri dzīvo ģimenēs un, kuriem izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums (VDEĀVK) par īpašās kopšanas nepieciešamību.

2. Par iespēju piedāvāt ģimenēm, kurās ir bērns ar īpašām vajadzībām, telpas, kur ģimenēm tikties, lai kopā pavadītu atpūtas brīžus un kopējās sarunās apmainītos viedokļiem un pieredzi.  Organizētu tikšanās ar speciālistiem.

Vēršam uzmanību uz to, ka Latgales plānošanas reģiona projekta „Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” (turpmāk – DI) ietvaros sociālās aprūpes pakalpojumi pieejami ikvienam Viļakas novadā dzīvojošam bērnam ar funkcionāliem traucējumiem (FT), kas saņēmis Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību, savukārt sociālās rehabilitācijas pakalpojumi pieejami projektā izvērtētajiem bērniem.

Bērniem ar FT, kuriem piešķirts VDEĀVK atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību, DI projekta ietvaros, pieejami sociālās aprūpes pakalpojumi gan bērna dzīvesvietā, gan pie “Atelpas brīža” sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzēja. Sociālās aprūpes pakalpojums bērniem līdz 4 gadu vecumam pieejams līdz 50 stundām nedēļā, savukārt no 5 – 17 gadus veciem bērniem – līdz 10 stundām nedēļā. Projekta pakalpojuma “Atelpas brīdis” jeb īslaicīgas aprūpes pakalpojumu bērni ar invaliditāti un viņu ģimenes, valsts apmaksātu, var izmantot līdz 30 diennaktīm kalendārā gada griezumā.

Sanāksmes gaitā Balvu novada vecāki dalījās savā pieredzē ar to, kā tiek izmantoti sociālās aprūpes pakalpojumi kaimiņu novadā. Tas mudināja un motivēja Viļakas novada vecākus uzdrošināties, lai izvērtētu un iedrošinātos iespējamo pakalpojumu izmantot savas ikdienas rūpju nastas atvieglošanai. Tā būtu lieliska iespēja atlicināt laiku sev, savām vajadzībām, jo ik dienu, vecāki 24 stundas diennaktī rūpējas par savu bērnu komfortu un labsajūtu.

Sanāksmes gaitā vecāki diskutēja par iespēju nomāt pašvaldības telpu, kur visiem kopā tikties un pavadīt atpūtas brīžus - apmainīties viedokļiem un pieredzi. Dienesta vadītāja vecākiem piedāvāja telpas Medņevas pagastā, kuras ir labiekārtotas un videi pieejamas. Vecāki izrādīja interesi un nolēma kopā doties turp, lai izvērtētu telpu funkcionalitāti.

Kopējās diskusijas radīja patīkamu atmosfēru. Abpusēji vienojoties, katra no pusēm bija apmierinātas ar iegūto.

Viļakas novada Sociālais dienests Pateicas Viļakas un Balvu novada vecākiem par viedokļiem un pieredzi.

Paldies Balvu teritoriālās biedrības vadītājai Marijai Duļbinskai, SIA Vaduguns žurnālistei Sanitai Karavoičikai par iniciatīvu un atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Viļakas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece ar ģimenēm un bērniem Vita PrancāneFoto: Sanita Karavoičika

17.10.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...