Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

SVĒTDIENAS TIKŠANĀS dzejā, dejā un dziesmā Viļakas kultūras namā

Mīlam rudeni ar tā īpašo atnākšanu - caur krāsām, skaņām, smaržām… Caur briedumu un skaistumu. Caur viņa rudenīgo citādību. Rudenī ir ražas laiks mākslas cilvēkiem, kas palīdz atvērties dvēselei, atdzīvina domu stīgas, ļauj lidot izjūtu fantāzijām.

Ir jauki dziedāt un dzejas vārdus teikt kopīgās tikšanās reizēs - starp savējiem - kad vienlīdz ir daudz lirisku, melodisku domu un jūtu. Tādās reizēs dzejas vārds pats prasās laukā no cilvēka. Tas jūtas pagodināts, ka top izrunāts skaļi, un notiek sadzirdēšanas brīnums!

13.oktobrī kultūras namā pulcējās Viļakas pilsētas un novada ļaudis, kam tuva un saprotama ir dzeja. Visbiežāk Dzejas dienu pasākumos esam pieraduši ieklausīties pašu dzejnieku lasījumos, uzzināt par viņu darba procesu. Taču šoreiz saruna raisījās ar lasītājiem, kuri dalījās savā pieredzē, kad un kāda dzeja viņus uzrunā. Pasākumā piedalījās liriķes Rutta Jeromāne un Zinaīda Logina, kuras atklāja citu autoru mīļākos dzejoļus. Dzeju deklamēja jaunieši – Mairis Urbāns, Anete Dukovska, Sabīne un Sofija Zarembas, Ērika Baikova. Ar sev tuvām vārsmām dzejas pasaulē ciemojās Silvija Kupriša, Andželika Ločmele, Ija Krilova, Inese Rēvalde, Jolanta Sauleviča, Regīna Brokāne, Lucija Augustāne un Silvija Kuzmane.

Savā valodā katrs vārds ir izlolots, apmīļots un sen zināms, bet lielu prieku mēs rodam arī lasot citu valodu vārsmas, jo tās sniedz citas, jaunas emocijas, svaigas sajūtas. Krievu valodas bagātīgo skanējumu atklāja Ludmila Medvedeva. Savukārt atklāti un spēcīgi šodienas dzīves atspulgi izskanēja latgaliešu valodā.

Dzejas klausīšanos un uztveri krāsaini papildināja mūsdienu deju grupas „Nola” un senioru deju kopa „Intriga” dejas, vokālo ansambļu „Cansone” un „Sudaruška” dziesmas un etnogrāfiskā ansambļa „Abrenīte” sievu balsis.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki vienojās kopīgā dziesmā un šķīrās ar domu – nākošajā rudenī atkal sanāksim kopā un ļausim dvēselei runāt, kas tik reti mums sanāk ikdienā. Tikšanās bija izdevusies sirsnīga, liriska un izjūtu bagāta. Šie mirkļi ir vērtīgi un neaizmirstami.

Paldies visiem par kopā būšanu!

Pasākuma vadītāja I.Lindenberga

Foto A.Jevstigņejeva

16.10.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...