Viļakas novada domes mājas lapa

Dzeja rudeņo Viļakas Valsts ģimnāzijā

Reizē ar rudens zeltītajiem saules stariem, veldzējošajām lietus lāsēm un daudzkrāsainajām dālijām Latvijā jau daudzus gadus tiek organizētas Dzejas dienas. Tie ir svētki  ne tikai dzejniekiem un dzejas mīļotājiem, bet arī tās lasītājiem un klausītājiem. Tā ir vērtība mūsu tautas kultūrā, mākslā, identitātē, jo tiek skandēti vārdi, kuri uzrunā, stiprina, sargā un iedrošina.

Jau ienākot skolas zālē, katru gaidīja pārsteigums-bibliotekāres V.Riekstiņas sarūpētā uzcienāšanās ar improvizētu dzejas konfekti.

Viļakas Valsts ģimnāzijā šogad dzejas svētki bija īpaši, jo skolā ciemojās novada dzejnieki - Rutta Jeromāne un Pēteris Boldāns.

Noslēpumainajā, izjūtu nianšu bagātajā dzejas pasaulē katrs dzejnieks ir unikāls, paužot savu pasaules uztveres un izpratnes varavīksni. To klausītāji varēja dzirdēt abu autoru dzejas lasījumos.

Ruttas Jeromānes runātajā dzejā atspoguļojās personiskie pārdzīvojumi, bieži salīdzināti ar dabas tēliem. Iedvesma radošajam procesam tika rasta gadalaiku krāsu rotaļās. Dzejas rindas kā dvēseles spogulis atklāja prieku, sāpes un  sapņus.

Savukārt literāts Pēteris Boldāns (Aussalītis) vispirms gremdējās atmiņās par skolas laikiem, pakāpeniski pārejot uz pārdomām par sevi kā dzejnieku, papildinot stāstījumu  ar personisko izjūtu atainojumu dzejas rindās. Skolai dzejnieks dāvāja nesen prezentēto grāmatu "Rasotā rītā".

Pasākuma turpinājumā( jau tradicionāli) dažādu klašu jaunieši lasīja dzeju latviešu, latgaliešu, angļu, krievu un vācu valodās, skanēja arī kopdziesma. Skolēnu izvēlētajās dzejas vārsmās sadzirdējām rudenīgas noskaņas, bērnības rotaļīgumu un jaunības eksistenciālisma pārdomas, indivīda izjūtu variatīvās izpausmes, latgalisko savdabīgumu.

Saulainā rudens diena, dzejiskā noskaņa dalībniekos raisīja pozitīvas izjūtas un solīja atkalsatikšanos nākamā gada Dzejas dienā.

Pasākuma izskaņā skolas Valodu metodiskās komisijas vadītāja R.Vilkaste pateicās visiem dalībniekiem, veltot dzejnieces M.Laukmanes vārsmas:

"ir tik cik sirdī

cik katrs sanesam sagavilējam

veram ziedos un krājam

(..)

ir tik cik sirdī

cik panākam pretī viens otram

ar sevi kā irkli…"

Informāciju apkopoja Valodu MK vadītāja R.Vilkaste

Foto-R.Orlovskis

10.10.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...