Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada Sociālā dienesta vizīte Tukuma novadā

Latvijas pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība (turpmāk tekstā - LPSDVA) sadarbībā ar Pašvaldību savienību, Labklājības ministriju un Tukuma novada p/a “Tukuma novada sociālais dienests” šī gada 2.oktobrī organizēja semināru “Sociālā darba specializācija pašvaldības sociālajā dienestā” Tukuma novadā. Semināru atklāja LPSDVA valdes priekšsēdētāja Iveta Sietiņsone, uzstājās LPS Veselības un sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Guntis Libeks, Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta vadītāja Ilze Skrodele-Dubrovska, Labklājības ministrijas Projektu vadītāja Ilze Kurme, Tukuma novada p/a”Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve. Seminārā piedalījās Viļakas novada Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne un sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne.

Semināra gaitā konceptuālo ziņojumu sniedza Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietniece un Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Rudīte Osvalda, informējot klātesošos par Starpnozaru sadarbības un atbalsta sistēmas pilnveidi bērnu attīstības, uzvedības un psihisko traucējumu veidošanās risku mazināšanu, kā galveno prioritāti uzsverot, regulāru starpinstitucionālu sadarbību (izglītības iestāde, ģimenes ārsts, policija utt.) un preventīvu darbu ar ģimeni. Labas prakses piemēru minot, Ikšķiles novadu, kur veiksmīgi ir realizēts projekts STOP4-7, kā rezultātā multimodālās programmas ietvaros ir gūti panākumi.

Semināra organizētāja - Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve prezentēja Sociālā darba specializācijas realizāciju un ar to saistītās pārmaiņas.

Kā uzsvēra vadītāja, specializācijas ieviešana (piemēram, sociālais darbs ar veciem cilvēkiem, sociālais darbs ar garīga rakstura traucējumiem klientiem, sociālais darbs ar ģimeni u.c.) šķita pieņemama tikai tanī gadījumā, ja ir pietiekošs sociālo darbinieku resurss, jo katrai jomai ir nepieciešami cilvēkresursi, darbinieku apmācības.

Sociālā dienesta vadītāja I.Balgalve uzskata, ka šis darba modelis sevi ir attaisnojis, radot iespēju sociālajam darbiniekam dziļāk izprast klienta - grūtībās nonākuša problēmu, un atrast tam pareizu risinājumu. I.Balgalve akcentēja, ka patreiz Tukuma novada Sociālais dienests strādā daudz efektīvāk, sniedzot iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus un palīdzību.

Labklājības ministrijas projektu vadītāja Ilze Kurme klātesošos informēja par plānotajiem Labklājības ministrijas īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem,  galveno uzsvaru liekot uz sociālās jomas “revolūciju”, respektīvi, pilnveidi, kuru plānots ieviest specializācijas sociālajā darbā. Šobrīd darbs norit pie 2 Pilotprojektiem, kur tiek izstrādātas un aprobētas:

  • Vadlīnijas darbam ar ģimenēm un bērniem;
  • Vadlīnijas darbam ar atkarīgām personām.

Metodikas sociālajam darbam ar ģimenēm ar bērniem eksperte Kristīne Veispāle analizēja priekšrocības, kuras īstenojot Pilotprojektu, tiks iegūtas.

Pilotprojektā piedalās 24 sociālie darbinieki no Latvijas pašvaldībām (no Viļakas pašvaldības Sociālā dienesta Pilotprojektā piedalās sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm ar bērniem Vēsma Mieriņa). Pilotprojekta ilgums no 2019.gada 2.septembra līdz 2020.gada 28.februārim, kad tiks izstrādāta un aprobēta Metodika darbam ar ģimenēm un bērniem.

Semināra noslēgumā Latvijas pašvaldību Sociālo dienestu vadītāji un darbinieki aktīvi diskutēja par aktuāliem jautājumiem un jaunajām attīstības tendencēm sociālajā sfērā.

Informāciju sagatavoja sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne


08.10.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...