Viļakas novada domes mājas lapa

Eiropas Zinātnieku nakts pasākums „Zinātne nākotnei” Rēzeknē

Saulainā un brīnišķīgā 27.septembra rudens pēcpusdienā mēs, Rekavas vidusskolas 8.-12.klases skolēni, braucām uz Rēzekni – Zinātnieku nakts pasākumu, kur piedalījāmies dažādās aktivitātēs. Vienā no tām mums veicās ļoti labi, mēs ieguvām 1.vietu, tā bija Nakts orientēšanās. Mēs pieteicāmies orientēšanās, un mums iedeva lapiņu, kur uzrakstījām savu komandas nosaukumu – RVS, un Nakts orientēšanās vadītājs “uzlika” hronometru, un mēs sākām skriet.

Sākumā, neko nesaprazdamas, mēs meklējām cilvēkus oranžās un dzeltenās vestēs. Mēs atradām pirmo cilvēku, atbildējām uz jautājumu, tikai tad sapratām, kas jādara. Pie katra cilvēka bija jautājums, saistīts ar zinātni. 10. bija grūti atrast, jo cilvēkam uz vestes nebija cipara, beigās mēs aizgājām uz reģistratūru un mums pateica, ka neviens nevar to punktu atrast, lai meklējam cītīgāk. Mēs turpinājām meklēt un atradām, jo iepriekš kaut ko jau redzējām. Mēs atradām visus punktus, bet domājām, ka rezultāts būs ļoti slikts.

Bez šīs aktivitātes mūsu vecuma posma bija arī citas: Lāzerstarojuma izmantošana dažādu nemetālu apstrādē, Nākotnes ekonomika, Astronomija caur spēli, Pirmā līmeņa izglītība - pamats augstam startam jurisprudencē, Labirintu labirints, kur mēs arī piedalījāmies, Eiropas Savienības un zinātnes foto stūrītis, Iepazīsti pasaules spēcīgāko atslēgu, Izzini pasauli caur spēli u.c. Skolotāji piedalījās lekcijā par mūsdienīgu mācību procesu skolā un noskatījās filmu “Latgalīši Sibirī”.

Ap deviņiem vakarā mums atsūtīja īsziņu, ka jāierodas uz noslēguma pasākumu, mēs ļoti priecājāmies. Kad atnācām, sākumā izlozēja anketas, kuras vajadzēja aizpildīt, novērtējot šo pasākumu, un par to deva pildspalvas. Varēja laimēt vērtīgas balvas. Tad sekoja nakts orientēšanās apbalvošana, nosauca 3.vietu, mēs priecājāmies, ka mēs tikām divniekā, tad nosauca 2.vietu, mēs domājām, ka mums nevar būt 1.vieta un organizatori sajauca numurus. Kad nosauca 1.vietu un pateica Rekavas vidusskolas komanda RVS, mēs izgājām priekšā un mūs apbalvoja ar maisiņu, kur atradās cepumu kaste un 8 biļetes kino SilverScreen Rēzeknē un Daugavpilī. Mēs šajā pasākumā piedalījāmies pirmo reizi, un mums tas bija liels pārsteigums.

Pasākuma noslēgumā vērojām Transformera uzstāšanos un arī nofotografējāmies.

Priecīgi par pavadīto vakaru Rēzeknes TA devāmies mājās.

Rekavas vidusskolas 8.klases skolnieces Amanda Buklovska un Viktorija Supe

 

 

 

 

 

 

02.10.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...