Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Upītes Uobeļduorza pilngadība!

Upīte, vecākais latgaliešu festivāls, mīlestības dzeja un dziesma, rudenīgs lietus, daudz draudzīgu ļaužu, daudz Latgales dižgaru, “Upītes Uobeļduorzs” svin savu 18 gadu jubileju. Nemainīgi jau kopš 2002.gada festivāls notiek trešajā septembra sestdienā. šogad tāpat kā pirmais festivāls, tas notiek 21.septembrī.

Paldies dzejniekam Ontonam Slišānam viņa ideja par dzejas dienu festivālu vēl gadsimta sākumā ir bijusi tik laba, ka katru gadu tā aug, dzīvo un attīstās un šogad sasniedza pilngadību. Katru gadu mēs varam klausīties dzeju, izbaudīt dziesmas, sajust mājīgumu, izbaudīt latgaliskumu.

Šogad apmeklētājus ar jautriem jociņiem priecēja festivāla vadītājs Jānis Skutelis, protams, kā īsts latgalietis svētkus vadīja latgaliski. Svētkos īpašā vietā tika likti dzejnieki, tie sēdot šūpolēs lasīja savas dzejas rindas, bet starplaikos starp dzejniekiem mūziķi sākot no folkloras un beidzot ar smago roku izšūpināja skatītājus.

Liels paldies grupai “Kei-Rei” – kuras dalībnieki ir festivāla vienaudži par svētku atklāšanu! Paldies #FKUpīte par dziesmām un īpašo vakara naglu – deju “Lipindraks”. Saļņovas kapela ļāva iejusties kā īstā zaļumballē. Žvūrgzduni – bērnu rokgrupa no Rēzeknes pārsteidza ar spēcīgu dziedājumu. Santa Savicka-Drozdova pirms Uobeļduorza pati pieteicās dziedāt festivālā, protams, ka vienojāmies. Ja līdz šim Santu mēs nezinājām, tad tagad iepazinām kā skaistu un spēcīgu dziesmu un balss īpašnieci, super! Turpinājumā grupa “Dabasu Durovas”, kas šogad “Upītes Uobeļduorzā” jau uzstājās 13.reizi. Vēl izbaudījām ģitāras virtuozu Rihardu Krilovu, dziesminieku Vinsentu Kūkoju. Turpinājumā lielu pārsteigumu sagatavoja grupa “Napruots”, kas pēc dažu gadu pārtraukuma atkal sākusi muzicēt, prieks! Festivāla īpašie viesi grupa “Linga” tautas nama zāli piepildīja tā, ka nebija kur pat adatai nokrist. Paldies viņiem arī par to, ka vienu dziesmu centās nodziedāt latgaliski. Tālāk grupas “Unknown Artist” un “Gandreiž 10nīkā” izdancināja jauniešus un festivālu mīļi un svinīgi noslēdza meiteņu grupa no Rēzeknes “Trešīs Ņūtona lykums”.

Paldies Uobeļduorza dzejniecēm – Mārītei Slišānei, Līvijai Liepdruvietei, Ilzei Spergai, Dagnejai, Annai Rancānei, Inetai Atpilei-Juganei, Ligijai Purinašai, Mārītei Bikovskai un Karonhisakei.

Liels paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam, biedrībai “Upītes jauniešu folkloras kopa”, SIA “DOLO”, SIA “ADVORS”, ZS “Kotiņi” un Viļakas novada domei.

Iz sazatikšonūs Upītie jov 19.09.2020. vacuokejā latgalīšu festivalā pasaulie “Upītes Uobeļduorzs”.

#UpītieDzeiveJauka!

Andris Slišāns, Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
24.09.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...