Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada skolu skolēni veidos skolēnu mācību uzņēmumus

Viļakas novada skolas ir iesaistījušās sabiedriskā labuma organizācijas „Junior Achievement Latvia” piedāvātajā uzņēmējdarbības programmā, kas piedāvā dažādas skolēnu izaugsmes programmas uzņēmējdarbības, karjeras izglītības, finanšu pratības jomās. Viena no tām ir skolēnu mācību uzņēmu veidošana, kas skolēnam sniedz zināšanas par uzņēmējdarbību un uzņēmuma veidošanas principiem, kas ir pamats un motivators nākotnes biznesa uzsākšanai.

Programmas ietvaros skolēniem tiek dota iespēja apmeklēt dažādus pieredzes un iedvesmas pasākumus, piedalīties tiešsaistes biznesa spēlēs, apmeklēt un piedalīties skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņos, kā arī organizēt tādus pašiem. Neatņemama sastāvdaļa ir iespēja piedalīties gan nacionāla, gan starptautiska mēroga konkursos un iegūt vērtīgas balvas.

24.septembrī novada skolēnu un skolotāju pārstāvji piedalās reģionālajā seminārā „Jauno uzņēmēju skola 2019”, kurš notiek Mārupes Valsts ģimnāzijā, kas šajā programmā ir arī mūsu sadarbības partneris un atbalstītājs. 31.oktobrī dosimies uz uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci „Uzdrīksties uzvarēt” Ķīpsalā, kā arī decembra skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņā „Cits Bazārs” un izmantosim iespēju piedalīties arī dažādos tiešsaistes semināros.

„Junior Achievement Latvia” ir atzīts par praktiskās biznesa izglītības ekspertu Latvijas skolās un katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēniem visā Latvijā visos izglītības līmeņos.

Programma ir pieejama Viļakas Valsts ģimnāzijā, Rekavas vidusskolā, Viduču un Žīguru pamatskolās. Sīkāka informācija pieejama pie skolu koordinatoriem un programmas interneta vietnē jalatvia.lv.

Informāciju sagatavoja Madara Jeromāne, programmas koordinatore Viļakas Valsts ģimnāzijā.


23.09.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...