Viļakas novada domes mājas lapa

Skolēnu vecāku biedrība uzsāk īstenot projektu nr.2 „Izkāpt no komforta zonas”

Projekta mērķis ir veicināt Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnos apziņu, ka viņi ir daļa no skolas "ģimenes", ka viņu viedoklis ir svarīgs, ka, līdzdarbojoties skolēnu parlamenta darbā, viņiem ir ietekme uz apkārt notiekošajiem procesiem - iespēja uzlabot savu skolas vidi un ikdienas dzīvi, lai viņi skolā justos patīkami, gaidīti,  būtu motivēti to apmeklēt un veiksmīgi iegūt izglītības dokumentu.

Pirmās projekta aktivitātes saistītas ar Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamenta prezidenta vēlēšanām, lai jauniešos radītu izpratni par pilsonisko līdzdalību kā arī to, kas tad vēlēšanas īsti ir, kāpēc tās ir tik svarīgas un kā norisinās vēlēšanu process.

Skolēni piedalās vēlēšanu simulācijā- notiek prezidenta kandidatūru pieteikšana, pirmsvēlēšanu aģitācijas un pirmsvēlēšanu debates, kam sekos prezidenta vēlēšanas, kuras plānotas 11.oktobrī.

Katram vēlēšanu kandidātam jāizveido aģitācijas plakāts un jāpopularizē sevi skolas radio, arī atbalstītāju komandām ir iespēja izpausties un atbalstīt savu favorītu. Tam sekos kandidātu debates, lai pārējiem skolēniem jeb vēlētājiem rastos pārliecība par katra kandidāta redzējumu un attieksmi pret skolas vidi, mācību procesu. Skolēniem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Noslēgumā notiks pats vēlēšanu process, kurš maksimāli tiks pietuvināts reālām vēlēšanām. Lai šo aktivitāti padarītu skolēniem interesantāku un aizraujošāku, vēlēšanu dienā emocijas būs iespējams iemūžināt fotomirkļos sadarbībā ar IK “FOTO fabrika”, kas nodrošinās fotostendu un ikvienas interesents iegūs lieliskas bildes kopā ar skolasbiedriem.

Skolēnu parlaments diskutēja par priekšrocībām, kādas varētu būt prezidentam, jo ikvienam nepieciešama arī ārēja motivācija, ne tikai iekšēja degsme. Skolēni ierosināja dažādus „bonusus” un, vienojoties ar skolas vadību, nonāca pie sekojošiem: prezidentam ir priekšroka piedalīties skolas izbraukumos, apmācībās un projektos, ir pieeja skolēnu parlamenta telpai, ir galavārds skolēnu lēmumu pieņemšanas procesos pašpārvaldes ietvaros, prezidentam ir iespēja pārstāvēt skolēnu intereses, risinot viņiem aktuālus jautājumus, kā arī, sadarbojoties ar Mārītes fotokompāniju, tika nolemts, ka prezidents saņems bezmaksas klases kopbildi un portreta fotogrāfiju komplektu.

Ar skolēniem savā pieredzē dalījās pašvaldības projektu vadītāja Santa Komane, kura savas skolas prezidenta vēlēšanas atceras ar sajūsmu un īstu sāncensības garu. Santa stāstīja skolēniem par vēlēšanu nozīmi un kā tas tika organizēts viņas skolā, kā arī cik būtiski ir līdzdarboties- paust un aizstāvēt savu viedokli, ieviest jauninājumus un uzlabojumus savā skolas vidē, kas ir iespējams darbojoties skolēnu pašpārvaldē.

Projekta ietvaros norisināsies dažādas interesantas aktivitātes- pieredzes apmaiņas braucieni, ideju ģenerēšana, gada plāna izveide, saliedēšanās pasākumi un būs arī patīkami pārsteigumi aktīvākajiem skolēnu parlamenta dalībniekiem.

Informāciju sagatavoja biedrības valdes locekle Madara Jeromāne

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”


23.09.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...