Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Marienhauzenas ģimeņu festivāls

Šogad, 14.septembrī, Viļakas pludmalē pirmo reizi norisinājās festivāls, kura mērķis bija dažādot Viļakas novadā dzīvojošo ģimeņu brīvā laika pavadīšanas iespējas un veicināt pozitīvu starppaaudžu mijiedarbību. Festivāla mērķis viennozīmīgi tika sasniegts, jo tajā piedalījās lieli un mazi- bērni un jaunieši, vecāki un vecvecāki, kopā sasniedzot gandrīz 280 dalībnieku skaitu!

Marienhauzenas ģimeņu festivāls tika atklāts ar kopīgu ģimeņu velobraucienu. Velobraucienā varēja piedalīties gan individuāli, gan veidot komandas, kā arī izveidot interesantu noformējumu savai komandai. Bija prieks par izrādīto atsaucību! Šoreiz galvenais nebija brauciena ātrums, bet gan kopīgi nopietni – nenopietnā braucienā ar dažādiem uzdevumiem atklāt jaunus faktus par seno pilsētu, kā arī jautri pavadīt laiku. Izbraucām pilsētu secīgi no senākās vēstures līdz pat mūsdienām.

Turpinājumā sekoja dažādas lekcijas, meistarklases, darbnīcas un sporta aktivitātes, kopumā 20 nodarbes, kuru laikā ik viena ģimene varēja iegūt jaunas prasmes un iemaņas, savukārt, pasākuma dalībnieki, kuri reģistrējās un darbojās piedāvātajās aktivitātēs, piedalījās velosipēda izlozē, kas notika festivāla noslēgumā. Tāpat tika noskaidrots www.facebook.com konkursa uzvarētājs, kurš balvā saņēma mājražotāju grozu. Lai tiktu pie balvām, laimīgajiem uzvarētājiem izlozes laikā bija jāatrodas pasākuma teritorijā. Lozes vilka mazākie festivāla dalībnieki, lai izloze būtu godīga- velosipēdu laimēja Žīguru iedzīvotāja Linda Ozola, bet mājražotāju grozu ieguva Sandra Ločmele,

Festivāla laikā varēja iegādāties vietējo mājražotāju produkciju tirdziņā vai arī nogaršot armēņu un norvēģu zupu ezera krastā, kā arī zemnieku saimniecības „KOTIŅI” grūbas un pupu kotletes!

Pasākuma īpašais viesis bija „jūtūbere” Alise Mičule, kura kopā ar vīru dalījās savā aizraujošajā dzīvesveidā – „zero waste” jeb bez atlikumu kustībā, kā arī savā interesantajā ceļošanas pieredzē. Alise mīl dzīvniekus un dabu, tāpēc dalās arī ar augu valsts ēdienu receptēm un runā par dzīvi ar mazāk atkritumiem.

Ikvienam festivāla dalībniekam bija interese izveidot ādas piekariņu vai aproci, darbojoties Andra Ločmeļa piedāvātajā ādas izstrādājumu darbnīca. Meistaram ik brīdi apkārt rosījās bariņš bērnu, jauniešu un citu interesentu.

Galvas rotu darināšanas meistarklasi vadīja Vineta Jurjāne no Balviem. Interese par mākslīgo ziedu galvas rotām bija milzīga, darbojās ne tikai mātes un meitas, bet pat tēvi darināja savām meitām skaistuma rotas. Patīkami, ka meistarīte sniedza savu padomu, lai katrs dalībnieks būtu gandarīts par veikumu. Tik pat pieprasīta bija arī mūsu novadnieces Skaidrītes Veinas pērļu kroņu darināšanas meistarklase, kurā tika dota iespēja izveidot fantastiskas matu un galvas rotas.

Kanisterapijas nodarbību vadīja Ingrīda Supe no Balviem, lai festivāla apmeklētājiem radītu izpratni par šo terapijas veidu, kas ir strukturētas, uz mērķi orientētas dzīvnieka asistētas darbības, sevī  apzināti ietverot mijiedarbību ar dzīvnieku pedagoģijā, terapijā vai citās aktivitātēs.

Festivāla laikā apmeklētājiem bija iespējams uzkāpt zirga mugurā un iepazīt reitterapijas ārstēšanas metodes, ko nodrošināja kaimiņu novada Kļitončiku ģimene.

Fizioterapeite Santa Graudiņa izglītoja interesentus fizioterapijas vingrinājumos un masāžā, bet Ilutai Balulei un citiem aktīvistiem lietus nebija šķērslis, lai izkustētos aerobikas nodarbībā.

Zumbas meistarklasi vadīja sporta trenere Digna Ķīse no Alūksnes.  Uzzinājām, ka zumba nav tikai sporta nodarbība, tā  ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība, tāpat tā ir ļoti labs kardio treniņš un tajā tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas. Nodarbības gaitā mūzika kļuva arvien enerģiskāka un muskuļu iesildīšanās pārtapa dejā.

Savukārt, tēju darbnīcas teltī valdīja patīkama čalošana, jo kopā ar biedrību „Virica” ģimenes iepazina tēju pasauli un caur dažādām aktivitātēm iepazina augus un to, kā mājas apstākļos pagatavot veselīgas tējas.

Biedrības „Dāmu klubs Marienhauzena” pārstāves Albīna Veina un Regīna Brokāne cienāja pasākuma viesus ar garšīgām kaņepju sviestmaizītēm un dalījās savos noslēpumos to pagatavošanā un biedrības „Dardedze” pārstāvji rūpējās par to, lai aktivitātēs varētu noritēt pilnā sparā, veicot organizatoriskos darbus.

Neskatoties uz lietainajiem laika apstākļiem, bērniem bija iespēja izpriecāties piepūšamajās atrakcijās, piedalīties rokdarbu meistardarbnīcās, apgleznot sejas un iegūt interesantus hennas tetovējumus, ko nodrošināja Skolēnu vecāku biedrība un Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra aktīvisti.

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inese Circene iesaistīja festivāla dalībniekus burvīga ziedu paklāja veidošanā.

Gleznošanas mākslā interesenti varēja izpausties Viktorijas Zaharovas vadībā, kura kopā ar festivāla dalībniekiem radīja skaistus mākslas darbus ezera krastā.

Festivāla emocijas bija iespējams iemūžināt fotomirkļos, jo dalībnieki varēja izmatot fotostendu, lai kopā ar ģimeni un draugiem iegūtu jautras un pozitīvas fotogrāfijas, kas būs atgādinājums par aizraujošo notikumu.

Noslēgumā muzicēja biedrība „Upītes jauniešu folkloras kopa”, kuras veidotāji ir viena no stiprajām novadu ģimenēm – Slišāniem, kas, neskatoties uz laikapstākļiem, sasildīja klātesošās ģimenes ar dziesmām un atziņām!

Paldies Jums, ģimenes, ka ieradāties uz pirmo un cerams, ne pēdējo,  Marienhauzenas ģimeņu festivālu, lai kopā nosvinētu ģimenes un vērtības, kā arī veidotu draudzīgu vidi un pozitīvu starppaaudžu mijiedarbību!

Paldies ik vienam, kas piedalījās un palīdzēja realizēt Viļakas novada domes projektu Nr. 2/GIMEN/19/023 „Marienhauzenas ģimeņu festivāls”, organizēja aktivitātes un rūpējās par apmeklētāju labsajūtu!

Informāciju sagatavoja: Santa Komane, Inese Matisāne, Madara Jeromāne, Vita Prancāne

Foto: Viļakas novada domes arhīvs


23.09.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...