Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Aizvadīta otrā talka Stiglovas straujteču kopšanā

Turpinot pagājušajā gadā iesākto darbu “Daru labu dabai ” iniciatīvas ietvaros, Dabas aizsardzības pārvalde  10. septembrī  rīkoja kārtējo talku Stiglovas upes straujteču veidošanai dabas pieminekļa ”Stiglovas atsegumi” teritorijā.

Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize, uzrunājot talkas dalībniekus, teica, ka ir divkāršs priekš, jo talka Stiglovas upes krastā notiek otru reizi un tajā piedalās liels pulks pirmās talkas dalībnieku. Pagājušajā gadā  sakopts 700 m garš takas posms, kā rezultātā upes tecējums ieguvis dabīgāku tecējumu. Lai sasniegtu iecerēto, darbi jāturpina un šogad klāt nāca vēl 480 m garš posms.

Talkas laikā Stiglovas upes gultne un dabas taka tika atbrīvota no sakritušajiem kokiem un  sanesumiem. Tie ar zāģiem tika sazāģēti un sakrauti virs palu līnijas. Talkā  piedalījās 19 cilvēku  no Dabas aizsardzības pārvaldes Ļaudonas, Rēzeknes un Lipušku birojiem, Viļakas novada tūrisma speciāliste,  Šķilbēnu pagasta iedzīvotāji un biedrības “Latgaļu sāta” pārstāvis Ivars Logins. Talkotāju pulkā bija arī saldūdens biotopu eksperte Lauma Vizule-Kahovska no Siguldas, kura stāstīja par aizsargājamiem biotopiem un kopšanas pasākumu nepieciešamību, kā arī uzraudzīja veicamos darbus. Tika atstāti arī daži pārkārušies un upes gultnē iekrituši koki, lai nodrošinātu zivju slēptuves un bioloģisko daudzveidību.

Pēc padarītā darba visi pulcējās pie ugunskura, lai ieturētu kopīgas pusdienas un vienotos par vēl vienu talku- tad gan Stiglovas upe būs attīrīta no koku sanesumiem visā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa “Stiglovas atsegumi” un priecēs ne tikai ar skaistajiem atsegumiem, bet arī ar upes čalošanu.

Stiglovas atsegumi (Stiglovas grava) ir ģeoloģiskais dabas piemineklis - īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu augšdevona Ogres svītas smilšakmeņu atsegumus, kas ir viena no retajām vietām pašā Latvijas austrumu daļā. Teritorija atrodas Austrumlatvijas zemienē, Stiglavas (Styglovas) upītes krastos. Stiglava ietek Rikas upītē, bet tā savukārt Kūkovā, kas ir Veļikajas baseina ūdenstece. Stiglavas upes krastos redzamo smilšakmens atsegumu veidošanās meklējama laikos, kad Viļakas novadā viļņojās jūra – pirms aptuveni 375 miljoniem gadu.

Informē Dabas aizsardzības pārvalde
Foto: Inese Matisāne

 

16.09.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...