Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Svātki Upītie

No 22.augusta līdz 1.septembrim aizritēja “Svātki Upītie”. Šogad īpaši piesātināti ar daudz dažādām aktivitātēm. Svētku sagatavošana jau aizsākās no pagājušā gada, kad biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa” uzsāka sagatavot un iesniegt projektus finansējuma iegūšanai. Kopā tika apstiprināti trīs projekti – “CD – Kuozas”, “Starptautiskais folkloras festivāls “Lipa Kust”” un “Latvijas Nacionālā teātra, Latvijas Leļļu teātra un Dirty Deal Teatro viesizrādes Upītē”. Bet nu par visu pēc kārtas.

22.augustā uz festivālu “Lipa Kust” ieradās pirmie viesi no Lietuvas, Upytes, folkloras kopa “Vešeta”. Vakarā Upītes Tautas namā folkloras kopa “Upīte”, folkloras kopa “Rekavas dzintars” un Lietuvas viesi sanāca uz sadraudzības vakaru, kura laikā dziedājām, dejojām un katrs rādīja savas valsts kulināro mantojumu, kā arī Ligitas Spridzānes vadībā uzvārījām garšīgu kāpostu zupu.

23.augusts – ģimeņu diena. Visas dienas garumā daudz dažādu notikumu. Iesākām ar dančiem Upītes pamatskolā, kur #FKUpīte mācīja savus dančus, Lietuvas draugi savus dančus un jau arī atbraukušie Baltkrievijas draugi folkloras kopa “Krynica” mācīja savus dančus. Tālāk devāmies uz Upītes TN, kur Latvijas Leļļu teātris jau sagaidīja ar izrādi “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”. Ļoti interesanta pamācoša pasaka par to, ka zobi jātīra un jāapmeklē zobu dakteris. Pēc izrādes sekoja amatnieku darbnīcas, kurās mēs piedāvājām iemācīties apdrukāt krekliņus sietspiedes tehnikā un tradicionāli izgatavot siena ežus, bet Žīguru rokdarbnieces iemācīja dzijas astoņkājus gatavot. Lietuvieši mācīja pārējiem dažādus veidus, kā izgatavot vaska sveces, bet Baltkrievi ļāva ievingrināt rokas salmu locīšanā un dekoru gatavošanā, kā arī kokgriezumu veidošanā. Tajā pat laikā mazākie bērni varēja izvizināties ar poniju vai zirga karietē. Tālāk sekoja “Styprūs skriejīns”, kas šogad jau norisinājās otro gadu. Skrējienā varēja piedalīties komandās pa četri cilvēki, kopā startēja deviņas komandas. Skrēja, jāja, brauca ar riteni, leca, spēlēja volejbolu, ložņāja, pārvarēja šķēršļus, šāva mērķos un peldēja ar SUP dēļiem. Katrs spēlēs dalībnieks nopelnīja brīvbiļeti uz Latvijas Nacionālā teātra izrādi un festivālu “Upītes Uobeļduorzs”. Ar šo diena nebeidzās, vakarā visi devās atkal uz Upītes Tautas namu, kur norisinājās folkloras kopas “Upīte” nu jau trešā albūma prezentācija. Albūms veltīts kāzu tematikai, tāpēc nosaukums ir “Ryugts”. Aktīvi izspēlējot dažādas kāzu rotaļas un atrakcijas, klausoties koncertu un dejojot dejas ātri paskrēja laiks. Pietuvojoties dienas noslēguma ballei ar grupu “Kei-Rei”

24.augusts. Iesākām ar sirsnīgu koncertu Viļakas katoļu baznīcā, kur piedalījās folkloras kopa “Upīte”, Lietuvas folkloras kopa “Vešeta” un Baltkrievijas folkloras kopa “Krynica”. Vakarā atkal visi devāmies uz Upīti, kur jau mūs sagaidīja lielā skatuve Upītes Tautas nama laukumā, mājražotāju tirdziņš un lielais “Lipa Kust” koncerts varēja sākties. Te uzstājās bērnu folkloras kopa “Upīte” un mazākie Upītes muzikanti, folkloras kopas “Upīte”, “Rekavas dzintars”, “Egle”, “Soldanī”, Upītes un Šķilbēnu etnogrāfiskie ansambļi, kapelas “Paeglīte” un “Atzele” un protams draugi no Lietuvas un Baltkrievijas. Pēc koncerta zaļumballe ar dančiem kopā ar Upītes TN kapelu un grupām “Unknown Artist” un “Celinieki”.

25.augustā agri no rīta Upītē ieradās Latvijas Nacionālā teātra aktīvie rūķīši, kas uzbūvēja izrādi “Latvieši” un vakarā atkal cilvēki brauca uz Upīti. Skatīt gribētāju bija daudz, tik daudz, ka nācās sēdēt ne vien krēslos, bet spilvenos uz grīdas. Bet neviens netika atraidīts, visi draudzīgi izjutām to mūsu Latviešu kopību gan izrādē, gan dzīvē.

Dažas dienas sekoja atelpa un 1.septembrī uz Upīti atbrauca Dirty Deal Teatro ar izrādi “Piramīda”. Izrāde, ka aktieri to definēja ir īstenībā sajūtu spēle, kur apmeklētājiem tika liegta viena no maņām un tā bija redze. Katram skatītājam tika aizsietas acis, katrs nosēdināts pie galdiņa, uzliktas austiņas … tālāk izrāde jābauda pašiem.

Liels prieks par izdevušajiem svētkiem. Liels paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Valsts Mežiem, Latgales Reģiona Attīstības aģentūrai, Viļakas novada domei, biedrībai “Upītes jauniešu folkloras kopa”, ZS “Kotiņi”, SIA “Anneles zeme”. Liels paldies Lilitai Dravniecei, jo ar viņas atbalstu Latvijas Leļļu teātris visiem skatītājiem bija bez maksas.

Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns
10.09.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Marianna, Ginters, Guntra
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...