Viļakas novada domes mājas lapa

Zināmi projektu konkursa PuMPuRS rezultāti

Viļakas novada pašvaldība 2019.gada gada 29.aprīlī izsludināja pieteikšanos Jauniešu iniciatīvu projektu konkursam, kas tiek īstenots ‌Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros. Projektu iesniegumus varēja iesniegt līdz 2019.gada 3.jūnijam un tika saņemti četri projektu iesniegumi. Izvērtējot projektus un iesniegtos precizējumus, tika apstiprināts viens projektu pieteikums Nr. 2 „Izkāpt no komforta zonas”, ko iesniedza biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” un projekts tika uzsākts ar šī gada pirmo septembri un noslēgsies 2020.gada 31.jūlijā.

Projekta „Izkāpt no komforta” mērķis veicināt Viļakas Valsts ģimnāzijas un arī citu novada skolu skolēnos apziņu, ka viņi ir daļa no skolas „ģimenes”, ka viņu viedoklis ir svarīgs, ka, līdzdarbojoties skolēn pašpārvaldes darbā, viņiem ir ietekme uz apkārt notiekošajiem procesiem- iespēja uzlabot savu skolas vidi un ikdienas dzīvi, lai viņi skolā justos patīkami, gaidīti , vēlētos to apmeklēt un iegūt izglītības dokumentu.

Mērķa sasniegšanai plānots īstenot sekojošas aktivitātes:

  1. Skolēnu pašpārvalžu prezidenta vēlēšanu simulācijas spēle
  2. Laižam dzīvē!
  3. Ķeramies klāt!
  4. Saliedējamies
  5. Decembris, janvāris – skolēnu pašpārvaldes rosības mēneši
  6. Novada skolu skolēnu pašpārvalžu tikšanās
  7. Iespējamā misija
  8. Marts, aprīlis – skolēnu pašpārvalžu rosības mēneši
  9. Svinam uzvaras!

Projekts tiešā veidā sniegs ieguldījumu kopējā Projekta 8.3.4. mērķa sasniegšanā, jo tā aktivitātes notiks izmantojot jauniešu neformālās izglītības metodes un tās  būs vērstas uz jauniešu motivāciju un līdzdalību viņu ikdienas procesos skolas vidē, kā arī tās tiks organizētas jauniešiem brīvi pieejamās vietās vai vietās uz kurām tiks nodrošināts transports.

Mērķa grupas pamatā ir 15 Viļakas novada jaunieši, pamatā no Viļakas Valts ģimnāzijas 7.-12.klasei, taču aicinām arī citus novada jauniešus būt aktīviem un atvērtiem projekta aktivitātēm un iesaistīties tajās!

Projekta „Izkāpt no komforta zonas” rezultātā projekta dalībnieki būs uzlabojuši Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes darbu, izveidojot to, kā reālu atbalsta institūciju, kas darbojas skolēnu interesēs. Skolēnos, t.sk. PMP riska grupas jauniešos, tiks veicināta apziņa, ka viņi ir daļa no skolas ģimenes, ka skola ir pozitīvu pārmaiņu vieta, kur paust savas idejas, līdzdarboties un būt pilntiesīgam sabiedrības loceklim, ne tikai piedalīties mācību stundās. Iespēja padarīt skolas vidi sev draudzīgāku, motivē jaunieti apmeklēt skolu un mācību stundas, jo jaunietis kļūst drošāks, pārliecinātāks par sevi, rēķinās, ka tiks uzklausītas viņu problēmas, viņš būs saprasts un pieņemts, ka reizēm šiem jauniešiem pietrūkst savā ģimenē. Piederības sajūta, ko nodrošina darbs skolēnu pašpārvaldē, ir vadmotīvs skolēna pašizaugsmei, sevis pilnveidošanai un redzesloka paplašināšanai, tai skaitā izglītības iegūšanai, ja tam jaunietis piešķir jēgu, redzot kā to dara viņa līdzcilvēki, draugi, skolasbiedri.

Sīkāka informācija par PuMPuRS jauniešu projektiem Viļakas novadā pie Santas Komanes, rakstot uz e-pastu: santa.komane@vilaka.lv;

Sīkāka informācija par projektu „Izkāpt no koforta zonas” pie projekta kontaktpersonas: Madaras Jeromānes, e-pasts: madara_jeromane@inbox.lv

Tekstu sagatavoja: Santa Komane


05.09.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...