Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Medņevas amatierteātris “Savējie” piedalās Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkos Rīgā

2019. gada 3. un 4. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tika spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (turpmāk – LNKC) sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju jau piekto gadu organizē Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkus ar mērķi popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju. Šogad bez klasiskajām Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugām varēja redzēt arī mūsdienu dramaturgu darbus, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona, bet latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divām lugām.

Mūsu novadu 2 gadus pirms tam pārstāvēja Žīguru amatierteātris “Virši”. Šogad  4.augustā no plkst. 13.00 līdz 14.20 Latgales zemnieka sētā Danskovītes “Tāva meitas” (izrāde latgaliski) savu aktiermākslu varēja nodemonstrēt Viļakas novada Medņevas amatierteātris „Savējie”. Režisore Valentīna Kaļāne.

Neskatoties uz ražas novākšanas laiku un dažādām personiskām likstām, kolektīvs tomēr rada iespēju piedalīties šajos svētkos un izrādi nospēlēja godam. Paldies amatierteātra “Savējie” aktieriem – Lucijai Rundzānei, Karinai Aleksejevai, Skaidrītei Šaicānei, Jolantai Saulevičai –Loginai, LNKC amatierteātru nozares ekspertei Dacei Vilnei, Jurim Prancānam, Andrim Babānam, Aivim Pabērzam un suflierei Zanei Briediņai. Tāpat sirsnīgs paldies ar humora izjūtu apveltītajam autobusa šoferim Francim Bukšam.

Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkos piedalījās 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem, visvairāk kolektīvu bija no Zemgales un Kurzemes, bet no Latgales medņevieši bija vienīgie. Divās dienās tika nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisinājās 10 etnogrāfiskajās sētās. Vienlaikus Brīvdabas muzejā notika arī 9. Mūsdienu amatniecības festivāls. Spēles vide un atmosfēra izraisījusi pozitīvas emocijas gan skatītājiem, gan dalībniekiem, tāpēc 2015. gadā LNKC organizēja pirmos Amatierteātru svētkus Brīvdabas muzejā, kas šodien jau kļuvuši par tradīciju.

LNKC amatierteātru nozares eksperte Dace Vilne stāsta: “Brīvdabas muzejs piedāvā dokumentālu lauku vidi un iespēju iedzīvināt lugu darbību nevis ar rekvizītu, bet īstu, funkcionējošu, turklāt – vēsturisku, lietu palīdzību. Aktieris ienāks pa īstiem vārtiņiem, ieies īstā mājā un uz ārpusi skatīsies pa īstu logu.”

Teksts: Medņevas amatierteātra režisore  V.Kaļāne
Foto: Z.Babāne

 

 

 

14.08.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...