Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Itāļu ērģelnieka koncerts saviļņo sirdis

Svētku rotā sapostajā Viļakas Romas katoļu baznīcā 3.augustā ērģeļmūzikas koncertu „Sirds atspulgā” sniedza ievērojamais itāļu ērģelnieks Eiženio Marija Fadžiani. Šī ir ērģelnieka pirmā vizīte Latvijā, kuras laika Eiženio apmeklēja Rīgu un koncertēja Ugālē un Viļakā. Itāļu ērģelnieks bija sagatavojies tikties ar Latviju, jo kāds viņam labi pazīstams priesteris pagājušā gada septembrī pavadīja pāvestu Francisku Latvijas vizītē un teica, ka Latvija esot neparasti skaista un zaļa zeme.

Viļakā ērģelnieks Eiženio Marija Fadžiani nospēlēja improvizētu koncertu, izmantojot tās skaņas un ērģeļu reģistrus, kuri šobrīd ir pieejami. „Jūsu ērģelēm ir ļoti bagāts un krāsains skanējums. Ērģeles ir labas un prasmīgi uzbūvētas. Ir jūtams, ka restaurācijas procesā ir uzlabojusies skaņas kvalitāte. Ērģeles ir piemērotas ikdienas Sv. Mises nodrošināšanai un arī daudzveidīgiem koncertiem. Novēlu Jums sekmīgi restaurēt ērģeles līdz galam,” atzinīgu vērtējumu teica itāļu ērģelnieks.

Visvairāk par itāļu ērģelnieka koncertu bija uztraucies Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, jo, uzrunājot Viļakas draudzes locekļus itāliski, visi tikai smaidīja, bet 3.augustā Viļakā ieradās īsts itālis, kurš runā īstā itāļu valodā un varēja saprast prāvesta itāļu valodu.  Itāļu valodas runāšanas testu prāvests izturēja, jo itālis novērtēja, ka pr. Guntars runājot bellissimo jeb ļoti skaisti un molto bene jeb ļoti labi. Kā arī prāvests bija brīdinājis Viļakas draudzi, ja uz koncertu atnāks maz apmeklētāju, tad viņam nekas cits neatliks kā doties līdzi itāļu ērģelniekam, lai tuvākos gadus kalpotu Itālijā.

„Jūsu baznīcas struktūra atgādina katedrāli. Esmu laimīgs, redzot Jūs priecīgus un smaidīgus. Tas ir pierādījums, ka mūzika spēj darīt lielas un nozīmīgas lietas. Aicinu, lai Jums mūzika kļūtu par dzīvi, dziedot līdzi, dziedot korī vai jūtot līdzi. Esmu priecīgs, ka Jūs esat tik daudz uz manu pirmo koncertu Viļakā, ceru, ka uz nākamo manu koncertu Viļakā Jūs būsiet  vēl vairāk. Lūdzu palūdzieties arī par manu darbu Svētajā zemē, lai tur valdītu miers un mīlestība. Aicinu lūgties rožukroni, jo kā tēvs Pio ir teicis, ka mūsu labākais ierocis ir rožukronis,” iespaidus atklāja Eiženio Marija Fadžiani.

Projekta trešo vēsturisko ērģeļu svētku organizētāja, ērģelniece Ilona Birģele ir pateicīga Dievam, ka ir devis iespēju iepazīties ar priesteri Guntaru Skutelu, teica lielu paldies Viļakas novada ļaudīm par atsaucību un sadarbību. Ne velti jau trešajos svētkos pēc kārtas Viļakā uzstājas starptautiski atzīti ērģelnieki no ārzemēm.  „Lai pilnībā restaurētu ērģeles ir nepieciešamas Jūsu lūgšanas, lai tās stiprinātu  un iedvesmotu restauratorus, un arī finansiāls atbalsts, lai turpinātu ērģeļu restaurāciju. 3.augusta koncerta ziedojumi tika vākti Viļakas katoļu baznīcas ērģeļu turpmākai restaurācijai. Cerēsim, ka Dieva nodoms ir, lai tuvākajos gadus Viļakas ērģeles skanētu tūkstoš mēlēs, tā dodot iespēju ērģelniekiem parādīt skaņu krāsainību un bagātību Viļakā. Pateicos Viļakas novada domei un kultūras metodiķei Sandrai Ločmelei par atbalstu un sadarbību. Liels paldies Skaidrītei par krāšņo baznīcas rotājumu un sirsnīgs paldies daudzajiem slepenajiem atbalstītājiem,” pastāstīja un pateicās prāvests Guntars Skutels.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

06.08.2019
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...