Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sirsnīgā un draudzīgā atmosfērā atklāj trešo starptautisko glezniecības plenēra „Valdis Bušs 2019” izstādi

Plenēra mākslinieki: Aivis Pīzelis (Latvija), Andrew Smith (Lielbritānija), Jus Rizal (Indonēzija), Melanie Ludwig (Austrija), Laila Seidel (Vācija), Beate Gjersvold (Norvēģija), kuratori Elita Teilāne un Māris Čačka, izstādes atklāšanas pasākuma apmeklētāji dziedot tradicionālo Latvijas apsveikuma dziesmu dzimšanas dienā “Daudz baltu dieniņu..” 2019.gada 26.jūlijā atklāja 3.Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2019” laikā tapušo darbu izstādi.

“Esam priecīgi un gandarīti, ka tieši Viļakas novads pirms 3 gadiem uzsāka starptautiskā glezniecības plenēra organizēšanu, lai saglabātu mākslinieka Valda Buša piemiņu un  popularizētu mākslas jaunrades procesu,” atklājot izstādi, teica Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne. “Es personīgi uzskatu, ka šis ir viens no ilgtspējīgākajiem Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sadarbības projektiem Latgalē. Tas ir būtiski dalīties ar pieredzi un sadarboties. Mākslas centra galvenais uzdevums ir ievietot informāciju platformā un organizēt plenēra dalībnieku izvēli. Galvenais pievilkšanās spēks ir mākslinieks Valdis Bušs. Viļaka un Jūrmala var būt lepna, ka mākslinieks Valdis Bušs ir un dzīvo šajās kultūrtelpās un pateicoties viņa devumam un vārdam mēs varam realizēt un izdarīt vairāk, tā iepazīstinot ar Valda Buša vārdu pasauli,” pastāstīja Daugavpils Marka Rotko mākslas centra direktora vietnieks Māris Čačka.

Šogad mākslinieki darbojas kā vienota komanda, iedvesmojās viens no otra darbiem un no apmeklētajām vietām Viļakas novadā. Šogad 6 mākslinieki kopā ir uzgleznojuši 27 gleznas, kas ir skaita ziņā vislielākā starptautiskā plenēra vēstures laikā tapusī izstāde. Māksliniece Laila Seidel no Vācijas iedvesmojās z/s „Kotiņi”, ir iemūžinātas saimniecības piekabes un izveidots stāsts (4 gleznās) par dzelteno žiguli, kas atrodas z/s „Kotiņi”, iedvesmas avots bija arī Nellija Teilāne, jo viņas košā matu krāsa ļoti uzrunāja Lailu, tāpēc tā ir iemūžināta gleznas. Velsietis Endrū parādīja savu redzējumu košās krāsās kā redz apmeklētos ciemus Viļakas novadā. Aivis Pīzelis uzgleznoja gan z/s „Kotiņi” saimniecību, ēkas Viļakas novadā, dīķi Balkanu dabas parkā, Viļakas ezeru un Viļakas katoļu baznīcas skatu no baznīcas torņa. Ir liels prieks redzēt kā mākslinieki gleznās attēlo Viļakas novadā pazīstamas un iemīļotas lietas. “Šogad radītie mākslas darbi ir tik pat dažādi kā mākslinieki, ir pārstāvēti divi kontinenti – Eiropa un Āzija. Iepazīstoties ar plenēra dalībniekiem, sajutu, ka viņiem ir stiprs gars. Svētīju Jūs, izstādes māksliniekus un tapušos darbus. Vēlu, lai radītie darbi pozitīvi iespaido Jūs, tāpat kā mākslinieki pozitīvi ir iespaidojuši mani,” sacīja Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

“Vēlos Jums visiem pateikties par laiku un darbu, ko Jūs esat ieguldījuši, lai mēs šodien visi satiktos jau 3.Starptautiskajā glezniecības plenēra izstādes atklāšanā. Mums ir patiess prieks par to,  ko Jūs visi esiet šeit radījuši. Domāju, ka arī Valdis Bušs būtu priecīgs redzot šo izstādi. Es apbrīnoju vectēva darba spējas un lojalitāti pret līdzcilvēkiem. Daudzas stundas dienā viņš pavadīja gleznojot darbnīcā, tā nemanīja ne laiku, ne stundas, cik tika aizvadītas darbnīcā. Redzot šodienas izstādi, redzu, cik lielu darbu Jūs esat ieguldījuši, lai taptu šī izstāde. Novēlu turpināt gleznot un ar katru dienu to darīt arvien labāk un labāk,” vēlēja Valda Buša mazmeita Laura Buša.

Sveicienus no Jūrmalas atveda Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu kuratore Guna Kalnača un mākslas zinātniece Līga Baņķiere, kur mākslinieka Valda Buša 95. dzimšanas diena tika svinēta 25.jūlijā. Jūrmalā ir Bulduru Izstāžu nams, kurā ir izveidota Valda Buša darbnīca un stūrītis ar mākslinieka oriģināldarbiem. Par godu mākslinieka 95.dzimšanas dienai Jūrmala ir izdevusi atklātnīšu komplektu ar mākslinieka dzīves laikā vēl nepublicētiem darbiem.

Uz turpmāku sadarbību aicināja Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, uzaicinot plenēra organizēšanā iesaistītos cilvēkus tikties septembrī Daugavpilī.

3.Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2019” tapušo darbu izstādi būs iespējams apskatīt Viļakā, Klostera ielā 1, līdz 18.oktobrim. Aicinām visus interesentus iepazīties ar daudzkrāsainajos mākslas darbos radīto Viļakas novada ainavu.

Teksts:  projekta vadītāja Vineta Zeltkalne
Foto: Vineta Zeltkalne un plenēra arhīvs


29.07.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...