Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Poļu žurnālistu vizīte Latgalē

Šā gada 12. jūlijā Latgales reģionu apmeklēja žurnālisti no Polijas – Ilona Lewandowska, kura pārstāv dienas avīzi no Viļņas “Kurier Wileński”, Jacek Liziniewicz – nedēļas žurnāla “Gazata Polska” žurnālists, Beata Manińska – ziņu portāls niezalezna.pl pārstāve un Olga Alehno, kura arī veidos rakstu “Kurier Wileńska” avīzei, kā arī nelielus ierakstus Instagram un Facebook auditorijām.

Prieks, ka šoreiz Latgales apceļošana tika sākta tieši ar Ziemeļlatgales iepazīšanu, un pirmajā dienā žurnālistiem bija iespēja piedalīties Daina Rakstiņa alus brūvēšanas meistarklasē un degustēšanā, pēc tam dodoties uz Viļakas pusi, kur žurnālistus pie Stompaku purva sagaidīja Viļakas novada muzeja direktore kopā ar tūrisma speciālisti. Muzeja vadītāja Rita Gruševa iepazīstināja ar mūsu dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, Nacionālo partizānu mītnēm dabas liegumā “Stompaku purvi”, tikai laika ierobežojuma dēļ diemžēl nepagūstot izstaigāt visu taku, atstājot nelielu intrigu. Pēc pastaigas ieturējām kopīgas pusdienas Kultūrvēsturiskajā lauku sētā “Vēršukalns”, piestājām pie Viļakas ezera, lai nobeigumā dotos uz mūsu Ziemeļlatgales pērli – Viļakas katoļu baznīcu. Prāvests Guntars Skutels izrādīja krāšņo baznīcu, noslēgumā uzvedot arī baznīcas tornī, skaisti noslēdzot ekskursiju Viļakas pusē.

Tālāk jau grupa aizsteidzās uz Kārsavu izzināt šmakovkas radīšanas noslēpumus un nobaudīt vakariņas pie Ainas Borsukovas “Dzīlēs”, vakaru noslēdzot ar tauriņu vērošanu Zilupē, priekšā vēl sagaidot divas aizraujošas notikumiem pilnas dienas Latgalē!

Poļu žurnālistu vizīte tika organizēta sadarbojoties Latgales Tūrisma asociācijai, Latgales reģiona Tūrisma centriem un Tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Latgales reģiona tūrisma asociācija informē - Tūrismam Latgalē būt!

Latgales reģions palēnām, bet neatlaidīgi top par vienu no Latvijas Top galamērķiem, kur aizraujošus piedzīvojumus atradīs gan ģimenes ar bērniem, gan aktīvās atpūtas pazinēji, tāpat arī lielākas tūristu grupas un individuālie atpūtnieki. Lai plašāk popularizētu Latgali kā tūrisma galamērķi arī ārzemju visiem, Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” regulāri plāno un organizē žurnālistu vizītes.

Tūrisma nozares attīstība ir atkarīga no vairākiem faktoriem, viens no tiem ir arī mērķtiecīga galamērķa virzīšana ārvalstu tirgū, kas ir neatņemama sastāvdaļa nozares veiksmīgai augšupejai. Tamdēļ Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” regulāri plāno un organizē dažādu žurnālistu vizītes.

Šī gada maijā Latgali apciemoja Igaunijas laikraksta “Postimees” žurnālists, pēcāk jūnijā ciemojās septiņi lielākie Igaunijas tūroperatori, bet jūlija vidū reģionu apmeklēja žurnālisti no Polijas – Ilona Lewandowska no Viļņas “Kurier Wileński”, Jacek Liziniewicz – “Gazata Polska” žurnālists, Beata Manińska – ziņu portāls niezalezna.pl pārstāve un Olga Alehno, kura arī veidos rakstu “Kurier Wileńska” avīzei, kā arī nelielus ierakstus Instagram un Facebook auditorijām. Tāpat jūlijā ciemojās reklāmas uzņēmuma tmfdialogue GmBH izpilddirektore no Vācijas, kas nodarbojas ar globālu galamērķu satura mārketingu. Vēl jūlija beigās reģionu apmeklēs Lietuvas laikraksta “Kelionės ir pramogos”, visikeliai.com, “Verslo zinios” žurnālisti un Igaunijas Radio 4 pārstāvji, bet augusta vidū Latgali izzinās “Nordic magazine” žurnālisti no Nīderlandes.

Vizīšu maršruti tiek pārdomāti līdz smalkākajām niansēm, tos pielāgojot katras mērķa grupas interesēm un vajadzībām. Piemēram, Igaunijas tūroperatoriem bija svarīgi apskatīt tos reģiona objektus, kuri spēj uzņemt lielas tūristu grupas, sākot no 30 un vairāk cilvēkiem. Vizītes noslēgumā Igaunijas tūroperatora “Tallinn tour travel agency” pārstāve Daisy Järva izteicās, ka Latgales reģionam piemīt izteikts potenciāls kļūt par Eiropas mēroga tūrisma galamērķi un, ka šī nozare ir attīstāma un pilnveidojama. Savukārt žurnāliste no Polijas Olga Alehno minēja, ka Latgale asociējas ar sirsnību un lielisku maltīti, kas viesiem no Polijas ir svarīgi.

Pēc vizītēm žurnālisti dalās savās pārdomās un emocijās ar lasītājiem, aicinot arī viņus doties apskatīt Latgales plašumus. Statistikas dati rāda, ka pašreiz visvairāk tūristu ierodas no tuvējām kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, no Vācijas, Baltkrievijas, Krievijas un arī Polijas.

Žurnālistu vizītes tiek organizētas sadarbojoties Latgales Tūrisma asociācijai, Latgales reģiona Tūrisma centriem, Tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūrai (LIAA).

Informāciju sagatavoja Viļakas novada tūrisma speciāliste Inese Matisāne un Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme"

Foto: Laura Stepiņa, Inese Matisāne

 

 

 

24.07.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...