Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Plenēra “Valdis Bušs 2019” dalībniekus apmeklē Austrijas vēstniece

Austrijas Republikas vēstniece Latvijā Stella Avallone vizītes laikā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā uzzināja par Viļakas novada domes sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru organizēto starptautisko glezniecības plenēru “Valdis Bušs”, kurā šogad piedalās dalībniece Melanie Ludwig no Austrijas. Vēstniece Stella Avallone nolēma tikties ar 3. Starptautiskā glezniecība plenēra “Valdis Bušs 2019” dalībniekiem.

18.jūlija vakarā Austrijas Republikas vēstniece Latvijā Stella Avallone ieradās Viļakā, kur viņai tāpat kā plenēra māksliniekiem un ikvienam interesentam līdz 24.jūlijam ir iespējams Viļakas novada muzejā apskatīties mākslinieka Valda Buša oriģināldarbus. Dažkārt cilvēki ierodoties uz starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs” laikā tapušo darbu izstādi, jautā, kur var aplūkot mākslinieka Valda Buša darbus. Pateicoties mākslinieka Valda Buša dēla Ilmāra Buša iniciatīvai, šogad ir unikāla iespēja pirms plenēra laikā tapušo darbu izstādes apskatīties Valda Buša oriģināldarbus.

Austrijas Republikas vēstniece Latvijā Stella Avallone bija priecīga kaut nedaudz iepazīties ar Viļakas novada vēsturi un atzina, ka labprāt garākā vizītē ierastos nākotnē. Vēstniece konstatēja, ka Valdis Bušs lielākoties ir gleznojis dabu, ainavu un kluso dabu. Stella Avallone izjautāja plenēra dalībniekus, noskaidrojot kādi ir viņu pirmie iespaidi par Latviju un ko plāno uzgleznot plenēra laikā. Plenēra dalībnieki atzina, ka jutušies ļoti pagodināti par vēstnieces izrādīto interesi, patieso, vienkāršo un sirsnīgo attieksmi. Vēstniece Stella Avallone diplomātiskajā dienestā strādā jau daudzus gadus, ir strādājusi Slovākijā, Polijā, Itālijā un citās valstīs. Šobrīd patstāvīgā rezidence ir Vīnē, bet vairākas reizes gadā uz pāris nedēļām ierodas Latvijā, lai veidotu Austrijas un Latvijas starpvalstu sakarus. Vēstniece ieteica, ja kāds no plenēra dalībniekiem vai Viļakas novada domes pārstāvjiem plānotu veidot diplomātisko karjeru, tad noteikti ir kaut nedaudz jāapgūst nacionālā valoda, jo tā palīdz labāk sajust kultūru, cilvēku dzīvesveidu, tradīcijas un palīdz nodibināt draudzīgas attiecības ar vietējiem iedzīvotājiem.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs pateicās Austrijas Republikas vēstniecei Latvijā Stellai Avallonei par negaidīto apmeklējumu un vēlēja, lai vēstniecei izdodas iepazīt arī Latgali, tās zilos ezerus, sakoptās saimniecības, gardos ēdienus un viesmīlīgos cilvēkus.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

22.07.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sergejs, Svetlana, Lana
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...