Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sociālais dienests sadarbībā ar Latvijas Bērnu Fondu atbalsta vasaras nometni Viļakas novada ģimenēm ar bērniem

Viļakas novada Sociālais dienests (turpmāk-Dienests) uzrunāja Viļakas novada ģimenes ar bērniem (kopā 19 dalībnieki) piedalīties Latgales reģiona atbalsta centra “Rasas pērles” darbinieku rīkotajā nometnē Rugājos, viesu namā “Rūķīši”, kur tās dalībniekiem bija lieliska iespēja bezrūpīgi pavadīt laiku. Nometnē dalībnieki pavadīja septiņas neaizmirstamas dienas - no 9.jūlija rīta līdz 15.jūlija pēcpusdienai. Nokļūšanu uz nometni Rugāju novadā organizēja Dienests ar pašvaldības atbalstu, aizvedot ģimenes ar bērniem uz norises vietu, kā arī atvedot atpakaļ, ar autobusu. Līdzekļus dzīvošanai nometnē, sedza Latvijas Bērnu Fonds.

Nometne tika organizēta bērniem kopā ar vecākiem ar mērķi, lai veicinātu ģimenes saliedētību un kopības sajūtu. Šī lieliskā iespēja, pabūt vecākiem kopā ar bērniem, iespējams, kādam vecākam ļāva savas ikdienas rūpes un darbus nolikt pie malas, un ļauties atpūtai kopā ar savām atvasēm.

Nometnes organizatori bija parūpējušies par to, lai tās dalībnieku atmiņās paliktu spilgtākie brīži par kopā pavadīto laiku kopā ar bērniem, savukārt bērniem - vasara atsauktu atmiņā interesantākos un azartiskos mirkļus, kuros uzsvars likts tieši vasarai.

Ģimenes dzīvoja atsevišķi, viesu nama “Rūķīši” viesmīlīgajās un ērti iekārtotās telpās. Par garšīgajām maltītēm (piecas reizes) dienas garumā rūpējās  Rugāju pašvaldības pavārītes.

Nometnes dienu plānojums bija piesātināts ar nodarbībām, kurās neizpalika ne ekskursijas, ne radošas aktivitātes:

  • Pirmā diena– iepazīšanās, kopīga izklaide piepūšamajās atrakcijās, kopīga nometnes karogu veidošana;
  • Otrā diena–ekskursija uz Madonas karameļu darbnīc; Vakars - no dabas materiāliem (pašu vāktiem pļavā) augu gleznas un nometnes sienas dekoru veidošana;
  • Trešā diena–ziepju gatavošana, sveču marmorizācija, koka leļļu un grāmatzīmju izgatavošana; Mākslinieces piedāvāto ķermeņa zīmējumu veidošana hennas tehnikā, jeb ķermeņa apgleznošana;
  • Ceturtā diena - dabas drauga Cūkmena ciemošanās, kurš mācīja saudzēt dabu; Fizioterapeites pavadībā vingrinājumu apguve vecākiem un bērniem;
  • Piektā diena – sportiskās aktivitātes futbola trenera pavadībā; Ģimenes apmeklē Rugāju novada svētkus;
  • Sestā diena – ģimenes prezentē savus talantus; Rūķīšu saimnieces vadībā tiek vārīta zupa uz ugunskura; Ģitāras spēles koncerts, ko sniedza ģitāras virtuozs no Rugājiem; Vakara noslēgumā - diskotēka;
  • Septītā diena – rīta agrumā par kaulu lokanību parūpējās fizioterapeite, pēc kā dalībnieki tika aicināti pie sātīgas pusdienu maltītes; Gatavošanās mājup.

Gribas atzīmēt, ka aiz radošo un aktīvo pasākumu kopā būšanas, ir pamanāms apbrīnojams bērnu un vecāku gandarījums un prieks, par kopā izdzīvoto laiku. Nometnes dalībnieki ļāvās radošajam piedzīvojumam un ar pateicību atzina, ka nometne bija labi organizēta - tika pārdomātas aktivitātes un radošo darbnīcu piedāvājums dažādām mērķauditorijām.

Organizatori bija parūpējušies arī par to, lai ikvienam dalībniekam nebūtu garlaicīgi, lai esot tur, būtu gandarījums par nometnē pavadīto laiku.

Pēdējā nometnes dienā, pirms došanās mājās, Viļakas novada Sociālais dienests iepriecināja vienu no ģimenēm ar negaidīto pārsteigumu - zviedru sponsoru dāvāto velosipēdu. Izlozē piedalījās pa vienam pārstāvim no katras ģimenes. Laimīgā loze tika meitenei no daudzbērnu ģimenes. Vinnētais laimests - velosipēds, nu, ripos pa Žīguru ceļiem.

Ceļasomās dalībnieki ielika ne tikai organizatoru sarūpētās dāvaniņas, bet arī draudzību un mīlestību, kas mūsu ikdienas solī ļauj mums būt patiesiem un īstiem.

Viļakas novada Sociālais  dienests sirsnīgi pateicas Latvijas bērnu fonda atbalstītājiem, Latgales reģiona atbalsta centra “Rasas pērles” darbiniekiem un brīvprātīgā darba veicējiem par neizsīkstošo enerģiju un radošo ideju ģenerēšanas spējām nometnes laikā. Paldies zviedru sadarbības partneriem par sagādātajām dāvanām.

Informāciju sagatavoja: Viļakas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece ģimenēm ar bērniem Vita Prancāne

Foto: Latgales reģionālā atbalsta centra Rasas pērle audzinātāja Līga Krauča

17.07.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...