Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kāpēc Tu atbrauci tieši uz šo vietu?

2018.gada 4.augustā  Latvijā ieradās divi jaunieši no Vācijas un Gruzijas, lai veiktu brīvprātīgo darbu Viļakas un Balvu novados Eiropas brīvprātīgā darba projektā Nr. 2018-1-LV02-KA125-002091 “Share the opportunities!”. Aprīlī atvadījāmies no gruzīna Beka, kas noslēdza projektu un devās mājup, savukārt Maike devās uz Vāciju 5.jūlijā, ar ko noslēdzām šī projekta aktivitātes. Par savu pieredzi un emocijām Maike stāsta:

„Mans vārds ir Maike, esmu 18 gadus veca un pēdējos 11 mēnešus es pavadīju strādājot Balvu un Viļakas novadu jauniešu centros.

Kad es ierados 2018.gada augustā, pirmais no jautājums, ko visi man uzdeva bija „kāpēc tu atbrauci tieši uz šo vietu?”. Pat tagad, pavadot visu šo laiku Latvijā, man ir grūti atbildēt uz šo jautājumu. Pieļauju, ka tā bija mikstūra- interese projektā, darbs jauniešu centros, un vēlme pieredzēt kaut ko pilnīgi savādāku valstī, kas bija sveša un nezināma man.

Un tiešām – es pieredzēju kaut ko pavisam savādāku un varēju mācīties daudz par šo unikālo valsti. Ne vienu reizi, pat ne aukstākajās Latvijas ziemās, es nenožēloju, ka atbraucu uz šejieni.

Mans projekts saucās „Share the opportunities” jeb „Dalīties ar iespējām” un pamatā tas fokusējās uz neformālās mācīšanās pieredzi un metodēm darbā ar bērniem un jauniešiem. Tas nozīmē, ka es organizēju un piedalījos dažāda veida pasākumos un aktivitātēs, iekļaujot rokdarbus, darbnīcas, spēles, prezentācijas, kultūru vakarus, kā kvalitatīva laika pavadīšana ar vietējiem jauniešiem. Lielāko daļu laika Viļakas novadā es pavadīju Semenovas jauniešu centrā „Sauleszieds”, kur ik nedēļu vadīju radošās darbnīcas bērniem. Devos arī uz skolām, Viļakas Valsts ģimnāziju un Rekavas vidusskolu, apmeklējot vācu un angļu valodas stundas, kā arī organizējot tikšanās reizes ar jauniešiem, kas rosināja tos runāt svešvalodās.

Nedēļas nogalēs un brīvajās dienās, es centos ceļot cik vien iespējams – paspēju apmeklēt Lietuvu, Igauniju un Krieviju, kā arī vairāk kā 25 Latvijas pilsētas! Man būt kustībā un būt aktīvai bija ļoti svarīgi. Īpaši pirmajos mēnešos, jutu vajadzību aizbēgt uz Rīgu cik vien bieži iespējams, jo priekš manis dzīve laukos bija kaut kas jauns. Jo ilgāk paliku Latvijā, jo vairāk jutu, ka mana mājvieta ir Balvi un Viļaka, iemācījos vairāk novērtēt to, cik patiesi un draudzīgi ir cilvēki lauku teritorijā, kas lika man skumt, kad biju prom no šīm vietām, pat tad, kad biju Vācijā, ciemos pie savas ģimenes uz Ziemassvētkiem. Atrast vietu, tik tālu no mājām, kas liek justies tev piederīgam, bija kaut kas ļoti īpašs man, kā arī vienmēr būšu pateicīga par to, cik visi bija uzņemoši.

Man bija iespēja daudz mācīties par jaunatnes darbu un to, kā tas strādā Latvijā. Strādājot un iepazīstot dažādus cilvēkus, mācījos par sevi un to, kā tikt galā ar kultūru atšķirībām un pārpratumiem. Vēl jo vairāk, tas deva man iespēju augt kā personai un kļūt daudz pašpārliecinātākai un atvērtākai sarunās ar jauniem cilvēkiem.

Iemācījos ļoti daudz par Latviju, par kultūru, tradīcijām un nedaudz arī apguvu valodu. Iemīlējos Latvijas dabā, zilajos ezeros un  zaļajos mežos, kā arī ziedošajās pļavās, kas padarīja pavasari un vasaru tik ļoti skaistu. Izmēģinot jaunas lietas, bija interesanti izjust Latvijas kultūru– tautas dejas un tradicionālo ēdienu pagatavošanu. Manas mīļākās atmiņas ir no Saulgriežu svinēšanas, tas bija kaut kas svešs un jauns priekš manis. Biju fascinēta par tradīcijām un sajūtām, ko svētku svinēšana radīja kopumā.

Noslēgumā, gribu teikt PALDIES! Paldies visiem cilvēkiem, kas laiku Latvijā padarīja tik ļoti izbaudāmu, jautru un neaizmirstamu. Es nekad neaizmirsīšu to, cik lieliska ir šī valsts.

Esmu pārliecināta, ka atgriezīšos uz Latviju, lai apmeklētu savas otrās mājas- jo ātrāk, jo labāk!

Sveicieni no Vācijas!”

Tekstu sagatavoja: Maike von Hofmann

Tekstu tulkoja: Santa Komane 

 

12.07.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Antis, Antons, Antonijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...