Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Šķilbēnu pagastā svin Pilngadības svētkus

Tradicionāli Pilngadības svētki tiek iesākti ar Svēto Misi katoļu baznīcā, kur jauniešu nodomā priesteris lūdzās kopā ar viņiem un visiem klātesošajiem – katra nodomā. Svētku mise šogad bija īpaša ar individuālu svētību katram jaunietim no priestera Filipa.   Uz svinīgo daļu Kultūras centrā “Rekova” jaunieši devās divos sarotātos “zirgos” pieceļot kājās visus ciema iedzīvotājus un pa ziedlapiņu kaisītu ceļu pārvaldes vadītājs ieveda jauniešus zālē, kur jau gaidīja visi sanākušie radi, draugi, lai suminātu šī gada pilngadniekus.  2001.gada kopā Šķilbēnu pagastā piedzima 21 jaunietis, bet savu dalību svētkos apstiprināja desmit jaunieši, kuri sapucējušies un smaidīgi tika izšūpināti 18 reizes un sveikti ar krāsainiem ziediem pašā vasaras viducī.

Pasākums tika papildināts arī ar trīs priekšnesumiem – bērnība, kur atspoguļojas bezrūpība, prieks, interese un pasaules lieluma apzināšana – to izdziedāja Slišānu ģimenes mammas Ligitas kokles skaņu pavadītas bērnu balstiņas: Helēna, Miķelis un Jākabs. Jaunība – kad visas durvis ir vaļā, tieši  pirms 18 gadiem dzimusi dziesma “Spogulīt, spogulī”, kuru vokāli pasniedza Agnese un uz ģitārām pavadošie Vilis un Kristināns. Trešais priekšnesums – dzīve, tika apspēlēts ar debesu tēmu – kad nekad nekas nav par vēlu: Jauno ģitāristu ansamblis izpildīja “Debesis iekrita tevī”.

Pasākuma vadītāji Raimonds un Rafaela izstāstīja, ka vienam Pilngadības svētki jāgaida vēl vismaz desmit gadi, bet otram tie bija gandrīz pirms desmit gadiem, bet sekojot Šķilbēnu pagasta, nu jau 45 gadu tradīcijai, tie nav pazuduši par ko ir liels prieks. Un novēlot jauniešiem mazus un lielus priekus – pār tiem nobira tūkstotis krāsainu taureņu.

No sirds paldies Priesterim Filipam, Karīna Romanovai un meitenēm par skaisto Sv.Mises dziedājumu, Vilim Cibulim un jauno ģitāristu ansamblim, kā arī Agnesei Razminovičai par skaito “Spogulīt, spogulīt” izpildījumu, vadītājiem Raimondam, Rafaelai un pārvaldes vadītājam Andrim Mežalam ar tehnisko komandu pasākuma organizēšanā.

Teksts, foto: K.Lapsa

 

 

 

 

 

09.07.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...