Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Izdejots V Starptautiskais tautas deju festivāls “Eima, eima”

Saejam, dancotāji, no maliņu maliņām,
Lai dimdēja skaistais dancis saules zelta apskaidrots.

Laikā no Jāņiem līdz Pēteriem Viļakas, Balvu un Baltinavas novados  notika 5.Starptautiskais deju festivāls „Eima, eima”.

Borisovas vecdārza estrādē ar ieskaņu koncertu, skaistā krāsu, skaņu un sajūtu virpulī, savas dejas izdejoja astoņi mūspuses deju kolektīvi un trīs vieskolektīvi.

Koncertu atklāja un muzikālo sveicienu izdejoja un izdziedāja Viļakas kultūras nama bērnu dziesmu un deju ansamblis „Pogas un Podziņas” (vadītāja Elita Logina).

Draudzīgas saiknes ir izveidojušās ar kaimiņvalstu Igaunijas un Krievijas kolektīviem. Festivālā piedalījās Rapinas pilsētas kultūras nama dejugrupa „Rappinvoo” (vadītājs Urmo Haidaks), Pleskavas ģimeņu horeogrāfiskais ansamblis „Zavaljinka” un deju klubs „Aisha” (kolektīvu vadītāja Ludmila Hafizova).

Lai kur mēs pavadītu ikdienu, vienalga ko darītu un kā to pasniegtu dejas solis Borisovā apvienoja Balvu kultūras un atpūtas centra senioru deju kolektīvu „Luste” (vadītāja Inta Sleža), vidējās paaudzes deju kolektīvu „Nebēda” (vadītājs Agris Veismanis), jauniešu deju kolektīvu „Rika” (vadītājs Agris Veismanis), Vectilžas sporta un atpūtas centra deju kopa „Vectilža” (vadītāja Kristīne Jermacāne), Vīksnas pagasta tautas nama vidējās paaudzes deju kopu  „Piesitiens” (vadītāja Gunta Grāmatiņa), Viļakas kultūras nama deju kopu  „Dēka” (vadītāja Akvilina Jevstigņejeva) un jauniešu deju kolektīvu „Bitīt’ matos” (vadītāja Diāna Astreiko).

Ar krāšņu gājienu Balvos tika iesākta otrā festivāla diena. Balvu pilsētas estrādē Lielkoncertā  „Līgosim Pēterdienu” tika izdejotas latviešu tautas dejas pašmāju un ciemiņu kolektīvu izpildījumā.

30.jūnijā Baltinavas muižas parkā izskanēja V Starptautiskā tautu deju festivāla izskaņas koncerts “Deja vieno, deja priecē”.

Izskaņas koncertā piedalījās Baltinavas novada Jauniešu deju kolektīvs “Kust i kust” (vadītāja Irēna Kaša), Baltinavas deju kopa “Gaspaža” (vadītāja Irēna Kaša), Litenes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ratenieki”, Briežuciema deju kopa “Pāris” (vadītāja Skaidrīte Pakalniete), tautas deju ansamblis „Līksme” no Daugavpils (vadītāja Aija Daugele) un tālākie festivāla viesi — no Krievijas un Igaunijas.

Baltinavas novada domes priekšsēdētāja savā uzrunā izteica gandarījumu par doto iespēju – baudīt festivāla izskaņas koncertu Baltinavā. Atzīmēja, cik svarīgi ir sadarboties, lai iepazītu tautas tradīcijas un dvēseli caur deju. Deja ir īpaša ar dejas valodu, nav jāzina pasaules 3000 valodas, lai to saprastu. Deja cilvēci ir pavadījusi no cilvēces pirmsākumiem, ar dejas palīdzību cilvēks izteica gan savas bēdas, gan savus priekus, gan lūdza labvēlību Saulei, Vējam, Zemei.

Prieks, ka gadu pēc Dziesmu un deju svētkiem mūsu pusē kolektīvi nav izjukuši – dejotājos ir prieks, līksme un entuziasms dejot un priecēt mūs.

Paldies.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs Agris Veismanis.

02.07.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...