Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada skolu aktivitātes Fizikas gada ietvaros

2018./2019.mācību gads valstī bija pasludināts par Fizikas gadu. Tā ietvaros aktivitātes tika plānotas arī Eiropas Sociālā fonda projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001). Līdz 2018.gada 20.novembrim projekta sadarbības partneri bija aicināti iesniegt pieteikumus papildu darbību īstenošanai fizikas kā mācību priekšmeta apguves veicināšanai skolās. Projekta ietvaros pašvaldībām tika piešķirts kopējais atbalsts 300 000 EUR apmērā gan pedagogu un laborantu piesaistei fizikas mācību stundu apguvei, gan jaunu ārpusstundu pasākumu īstenošanai. Fizikas gads bija nozīmīga vairāku partneru iniciatīva, kas noslēdzās mācību gada beigās, organizējot Rīgā 3.Eiropas fizikas olimpiādi.

Arī mūsu novads rakstīja projektu un pieteicās aktivitāšu organizēšanai. Mūsu projekta pieteikums tika atbalstīts un pasākumi  tika ieplānoti projekta bāzes skolās – Viļakas pamatskolā un Rekavas vidusskolā. Iesaistīties Fizikas gada aktivitātēs tika piedāvāts arī Žīguru un Viduču pamatskolu audzēkņiem. Projekta piešķirtais finansējums  tika izmantots “Jauno fizikas skoliņas” nodarbībām, kā arī robotikas pulciņu organizēšanai Viļakas pamatskolā un Rekavas vidusskolā 5.-6.klašu skolēniem.

2019.gada janvārī un martā, skolēnu brīvdienās, lai netraucētu ikdienas mācību procesam, Viļakas pamatskolā pulcējās ieinteresēti novada skolu skolēni, lai piedalītos “Jauno fizikas skoliņas” nodarbībās, kuras vadīja novada skolu fizikas skolotājas Ilze Maksimova, Svetlana Romāne un Gaļina Stepanova. Nodarbību laikā  skolēni iepazina daudzveidīgas tēmas (Apgaismojums. Spoguļi. Periskopa izveide. Skaņas ietekme un mērīšana. Svēršana bez svariem. Sviras masas noteikšana. Bremzēšanas ceļu ietekmējošie faktori. Vielu struktūra - no atomiem līdz vielām. Modelēšana. Optiskā teleskopa izveide.), veica dažādus eksperimentus un praktiskos darbus. Savukārt 28.maijā notika mācību vizīte. Tās laikā notika nodarbība kopā ar biedrības “Nāc un tusē!” vadītāju Ivaru Saidi (dīdžejs Čivix), kurš iepazīstināja ar dīdžeja amata noslēpumiem, parādīja skaņas un gaismas aparatūru, kuru viņš lieto dažādu pasākumu apskaņošanā un apgaismošanā.  Nodarbībā AS "Sadales Tīkls" Balvu Pieslēguma nodaļā skolēni iepazina, kas ir elektrība un tās nozīme sadzīvē. Rekavas vidusskolā notika tikšanās ar jauno keramiķi Lību Ločmeli. Savā prezentācijā viņa pastāstīja par  dažādu keramikas izstrādājumu tapšanas procesu. Pēc tam visi varēja paši izveidot kādu keramikas priekšmetu.

Sākot ar 2.mācību semestrī divas stundas nedēļā Rekavas vidusskolā un Viļakas pamatskolā robotikas pulciņu ietvaros bērni ar interesi un aizrautību strādāja ar robotiem. Lai pastiprinātu interesi par robotiku, marta brīvdienās tika organizēts brauciens uz robotikas sacensībām Jaunstrūžānu pamatskolā. Mūsu novada skolu skolēni, kas apmeklēja šo pasākumu, varēja vērot sacensības vairākas disciplīnās - LEGO Līnijsekošana un LEGO Sumo (1.-5.kl. un 6.-12.kl.). Pateicoties darbībai robotikas pulciņos, tika attīstītas abu skolu skolēnu tehniskās jaunrades dotības un  konstruktīvā domāšana.

Paldies labvēļiem Aldim Ločmelim un Jaroslavam Kozlovam par robotu-konstruktoru iegādi Rekavas vidusskolai un Viļakas pamatskolai!

Teksts – projekta koordinatores Maruta Brokāne, Anželika Ločmele.
Foto – no projekta arhīva. 

13.06.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...