Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Baznīcu naktī vieno draudzība

7.jūnijā no plkst. 17.00 līdz pusnaktij Viļakā pulcējās cilvēki, lai piedalītos Baznīcu nakts 2019 pasākumos. Tuvi un tāli Viļakas katoļu draudzes locekļi un ciemiņi teica: “Mums ļoti, ļoti patika Baznīcu nakts Viļakā! Paldies draudzes prāvestam Guntaram Skutelam un organizatoru triecienkomandai par piepildīto un  pārdomāto Baznīcu nakts programmu Viļakā. Paldies Viļakas un Balvu katoļu baznīcu koriem par skaisto dziedāšanu Sv. Misē”.

Baznīcu nakts sākās ar Mīlestības koka atklāšanu pie grāfienes tiltiņa. Latvijā ir izveidojoties tradīcija, ka apprecoties jaunais pāris kā mīlestības simbolu – atslēgu saslēdz pie kāda tilta. Pagājšgad Viļakā laulājās 18 pāri, šogad plānotas kādas 10 laulības, Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels uzsvēra, ka, lai jaunajam grāfienes tiltiņam nebūtu jāiztur tik liela slodze, pateicoties Viļakas novada domes daiļdārzniecei Inesei Lācei pa ideju, metālkalējam Igoram Trešutinam par izpildījumu un visiem cilvēkiem, kuri atbalstīja šo ieceri ar ziedojumiem, Viļakā ir atklāts Mīlestības koks, kur jaunajiem precētiem pāriem būs iespējams saslēgt atslēgas.

“Šogad Baznīcu nakts tēma ir draudzība. Mums visiem ir viens, liels kopīgs draugs – Jēzus. Es ticu, ka starp mums ir daudz cilvēku, kuriem Jēzus, pat nejautātu jautājumu: “Vai Tu mani mīļo?”, jo Jēzus zina atbildi, ka šis cilvēks viņu mīļo. Es pazīstu daudzus cilvēkus, kas ir atsaucīgi, draudzīgi un gatavi palīdzēt. Lai Dievs palīdz atrast īsto vietu un dod augļus mūsu  dzīvēs. Draudzībā svarīga ir attīstība, lai mēs varam vairāk dod otram, nekā ņemt no otra. Aicinu darīt labus darbus vienam pret otru un domāt par kopējo labumu. Mums baznīca ir domāta, lai būtu kopā un lai kopā varētu pārvarēt vētras. Svarīgi ir būt blakus, klausīties, apskaut, vēlēt labu un uzticēties Dievam. Aicinu darīt mazus un lielus darbus, kuriem vērtība būs tikai tad, ja tos darīsim no sirds,” vedināja prāvests Guntars Skutels.

Baznīcu naktī draudzība vienoja kristiešus,  jo ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt Viļakas pareizticīgo, luterāņu un katoļu baznīcas, piedalīties viktorīnā par trīs baznīcām un uzzināt, ka Viļakas pareizticīgo baznīca 2021.gadā svinēs 150 gadus. Pareizticīgajiem un katoļiem ir 7 sakramenti. Uz luterāņu baznīcas jumtas dzīvo stārķu ģimene. Luterāņu baznīcā kopš 1923.gada līdz 2019.gada ir kalpojuši 14 mācītāji, bet no 1929.gada - 11 mācītāji. Viļakas katoļu baznīcas kroņlukturī ir 48 spuldzes, ir 12 brīvas nišas kapenēs, katoļu baznīcas torņu krustu vidū ir attēlota sirds, katoļu baznīcas dārzā auga egles un cipreses.

Nogaršojot gardo saimnieču gatavoto zupu un maizītes, varēja iepazīties ar draudzes dzīvi fotogrāfijās un piedalīties meistardarbnīcās, kur bija iespējams piedzīvot egļu pārtapšanu jaunā veidolā. Koka paliktnīši, izmantojot dekupāžas metodi Valentīnas Bečas un Andras Korņejevas vadībā, pārtapa par skaistiem paliktnīšiem. Līga Babāne aicināja sagatavotos koka dēlīšus ar katoļu baznīcas simboliku izveidot pašiem par īpašu suvenīru.  Koktēlnieks Raitis Stiuka no Varakļāniem vadīja sarežģīto iniciāļu un zīmējumu izgrebšanu kokā.  Drosmīgākie uzkāpa baznīcas tornī, kur viņus sagaidīja ne tikai skaisti skati, bet arī neparasta kādas dvēseles vārdā Annija sirds mākslas darbu izstāde. Divpadsmitgadīgā Annija šogad sāka zīmēt dažādus zīmējumus ar Jēzu, baznīcas simboliku un reliģisko tēmu. Savus melnbaltajā tehnikā radītos zīmējumus Annija ik pa laikam ievietoja savā sociālo tīklu profilā Facebook. Šo jaunietes Dieva doto talantu pamanīja priesteris Guntars, nolēma, ka šie brīnumainie zīmējumi ir jāredz arī citiem. Annija mācās mūzikas skolā klavierspēli, nākamgad absolvēs to. Nekad nav mācījusies mākslas skolā. Mīl Jēzu no sirds un ir saņēmusi neparastu talantu, ko atklāj savos mākslas darbos, kas uzrunā nevienu vien sirdi.

Noslēguma koncertā piedalījās dziedātājs Dainis Skutelis, mūziķis Aldis Kise un koncertmeistare Gunta Šmaukstele. Pavasarī Viļakas katoļu draudzes locekļi aizpildīja anketu, kur viens no jautājumiem bija, kāda mākslinieka koncertu vēlētos apmeklēt katoļu baznīcā. Pirmo vietu šajā aptaujas jautājumā ieguva Dainis Skutelis. Sirsnīgās Alda Kises dziedātās dziesmas, spēcīgā un skanīgā Daiņa Skuteļa balss ļāva piedzīvot neaizmirstamas emocijas.  Dainis Skutelis un Aldis Kise uzsvēra, ka dziedāt Dievam par godu – tas ir pats jaukākais un patīkamais, piebilstot, ka viņiem bija liels prieks un pagodinājums dziedāt Viļakā! Pateicība Dievam un lai Dievs aizmaksā visiem par lūgšanām, labajām domām un darbiem, lai pasākums izdotos!

Teksts: Vineta Zeltkalne, foto: Vineta Zeltkalne, pr. Guntars Skutels, Andris Znotiņš

11.06.2019
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...