Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

“Dēka” dejo Staicelē

Viļakas Kultūras nama  deju kopa ,,Dēka'' dejo Alojas novada Staiceles Kultūras namā kopā ar Vidzemes, Sēlijas, Pierīgas un Rīgas kolektīviem-Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem pasākumā ,,Klases salidojums''.

Vieni no Kultūras nama galvenajiem uzdevumiem ir organizēt un nodrošināt tautas mākslas un amatiermākslas   kolektīvu  darbību un rūpēties par kolektīvu māksliniecisko izaugsmi, iesaistot tos vietējās, reģionālajās un valsts kultūras norisēs

Ļoti svarīgi ir atbalstīt kolektīvus -  Dziesmu un Deju svētku dalībniekus. Atbalstot kolektīvus, mēs līdzdarbojamies Dziesmu un deju svētku procesā, tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā, tādējādi veicinām kultūras iestāžu tautas deju kolektīvu radošo darbību, izaugsmes iespējas un attīstību.

Lai uzturētu kolektīvu darbošanos Dziesmu un deju svētku starpposmā, Latvijā tiek iek organizēti  dažādi pasākumi deju kolektīviem. 1.jūnijā Viļakas Kultūras nama deju kopa "Dēka" devās 4 stundu ilgajā braucienā uz Alojas novada Staiceli, kur notika deju kolektīvu sadancošanās koncerts ar nosaukumu ,,Klases salidojums’’. Staiceles Kultūras namā satikās deju kolektīvi no dažādām Latvijas vietām – no Latgales, Vidzemes, Sēlijas, Pierīgas un Rīgas, kuri Deju svētkos Daugavas stadionā gan mēģinājumos, gan koncertos dejoja blakus deju laukumos. Tāpēc Alojas VPDK,,Sānsolis’’ pasākumam deva nosaukumu ,,Klases salidojums’’. Koncertā piedalījās astoņi vidējās paaudzes deju kolektīvi: Alojas ,,Sānsolis’“ Mazsalacas ,,Skaņaiskalns’’,Viesītes ,,Augšzeme’’, Liepupes ,,Ulubele’’, Rīgas ,,Saule’’, Jaunmārupes ,,Krustu šķērsu’’, mēs –Viļakas ,,Dēka’’ un deju kolektīvs no Igaunijas.

“Klabdancis”, “,,Zvoščiks’’ ,,Metenīša vakarā’’, ,,Es meitiņa kā rozīte’’, ,,Kad tie zēni prūšos gāja’’ un citas dejas pierādīja, ka latvieši māk būt gan mierīgi un prātīgi, gan arī ugunīgi un temperamentīgi. To pašu varēja teikt arī par igauņu deju kolektīvu. Ja agrāk igauņu dejas vairāk bija lēnas un mierīgas, tad tagad redzējām arī interesantus un jestrus dančus.

Koncerts  bija varens – 160 dejotāji izdejoja 24 dejas! Bija ko nopūlēties arī skatītājiem, divas stundas palīdzot dejotājiem ar skaļu un sirsnīgu atbalstu.

Noslēgumā ar skaļiem aplausiem un dāvanām tika sveikti deju kolektīvu vadītāji, bet īpašais paldies izskanēja pasākuma organizatoriem –VPDK,,Sānsolis’’ un vadītājam Ričardam Jerānam.  Pēc koncerta sekoja sadraudzības vakars  ar dejām un   atraktīviem priekšnesumiem.

Viļakas Kultūras nama direktore, deju kopas,,Dēka'' vadītāja Akvilina Jevstigņejeva
Foto -Andris Zelčs

07.06.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Vanda, Veneranda, Venija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...