Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sociālajā dienestā viesojās Playback teātris “Diližans”

“Iekrita zvaigzne tieši tev plaukstā
Piedzima bērns sniegbaltās drānās
Nosaucu viņu es tavā vārdā-Mīlestība”

Laikā, kad vasara ir ietērpusies pīpeņu un madaru blūzītēs, uzģērbjot garos zaļo paparžu svārkus, mirkļos, kad ir smaržu un skaņu idille, cilvēki sanāk kopā, lai svinētu šīs dzīves mirkļus, lai atklātu sevī esību, kurai ikdienā un svētkos blakus soļo mīlestība.

Ik gadu, Viļakas novada Sociālais dienests (turpmāk - Dienests) kopā ar zviedru sadarbības partneru atbalstu, organizē pasākumu, uzrunājot kādu no Viļakas novada mērķauditorijām.

Šogad Dienests uz pasākumu aicināja  Viļakas novada mazākumtautību pārstāvjus, Viļakas novada romu dzimtas pārstāvjus.

Saulainajā 31.maija dienā, Sociālā dienesta zālē pulcējās dažādu vecumu romu dzimtas pārstāvji, piesaistot gan pilsētas iedzīvotājos uzmanību, gan Dienesta darbiniekus - ar elegantiem apģērbiem, sievietes ar skaistiem matu sakārtojumiem.

Sagaidot ciemiņus Dienestā, katrā no dalībniekiem varēja redzēt smaidu, prieku un saviļņojumu. Būt kopā, izdzīvot pozitīvas emocijas, vieno šos cilvēkus, apliecina viņu identitāti un piederību Latvijas valstij.

Pasākuma “nagla”, kas pieteicās un uzrunāja Dienestu atbraukt uz Viļaku, bija viesi no Rīgas - Playback teātris “Diližans”. Meistarīgie aktieri vizualizēja klātesošo atklātās jūtas, emocijas un dzīves stāstu fragmentus par tēmu – Mīlestība. Bija gan jautri, gan pārdomu un negaidītu atklāsmju pilni brīži, kas rosināja domas uz to, cik daudz mums apkārt ir mīlestības, patiesas, īstas, beznosacījuma, pret cilvēkiem, pret dzīvniekiem, pret dabu..

Teātri vada dažādu profesiju pārstāvji starp kuriem bija psihoterapeits, psihologs, policists, medicīnas darbinieks, angļu valodas skolotāja, kas kopā radīja ainu stāstiem, ar kuriem dalījās klātesošie.

Pasākuma izskaņā katrs no dalībniekiem varēja dalīties pārdomās ar aktieriem par piedzīvoto. Starp klātesošajiem kādā no mirkļiem sejās parādījās saviļņojuma izpausme, kas liecina vien to, cik mēs esam sensitīvi, saņemot pretī mīlestību. Paužot un sniedzot šo sajūtu citam, mēs kļūstam bagātāki, emocionāli un garīgi piepildīti, pretī saņemot tikpat un dažkārt pat vēl vairāk.

Sirsnīgi PATEICOS romu dzimtas koordinatorei Rasmai Zaharenko par atsaucību uz piedāvājumu un operatīvu darbību, pulcinot uz pasākumu Viļakas novada iedzīvotājus.

Mīļi PATEICOS Playback teātra “Diližans” aktieriem par emocionāli piesātinātu izrādi.

Sirsnīgs Paldies zviedru sadarbības partneriem par materiālu atbalstu.

Liels Paldies Sociālā dienesta kolektīvam par idejām un čaklumu.

Teksts un foto: Viļakas novada Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne

 

 

07.06.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...