Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas PII „Ņamiņš” aktivitātes maijā

17.maijā, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, „Namiņa” bērni, vecāki, skolotājas un skolotāju palīdzes devās ekskursijā uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Viļakas posteni, kur laipni visus sagaidīja glābšanas komandas vīri. Bērnu uzmanību uzreiz piesaistīja lielā mašīna, kuras riepu augstums bija dažu bērnu augumā. Mašīnas aprīkojums tās sānos un aizmugurē arī izraisīja jautājumus un izbrīna saucienus. Vēl lielāku sajūsmu radīja ūdens liešana no šļūtenes, kas radīja nelielu varavīksni. Katrs vēlējās izmēģināt, cik tālu un augstu var uzcelt varavīksni. Bērni izmēģināja noturēt rokās šļūteni ar ūdeni un bez tās, nonākot pie secinājuma, ka abos gadījumos ir nepieciešams liels fizisks spēks. Bērni aplūkoja un pielaikoja arī darba apģērbu piederumus. Arī tas nav viegli nēsājams, toties vilinošs. Daudzi bērni izteica vēlēšanos savu dzīvi veltīt cilvēku un dzīvnieku glābšanai, apņēmās mācīties un sportot, lai kļūtu tikpat lieli un stipri, kā mūsu posteņa vīri. Glābēju darbs nav viegls, Tam savu dzīvi velta stipri un atbildīgi cilvēki. Paldies  viņiem par to! Paldies VUGD Viļakas posteņa darbiniekiem par stāstījumu, demonstrējumu un pacietību, apmierinot bērnu zinātkāri un ziņkārību.

28.maijā, pēc ekskursijas uz VUGD posteni ar ciešu apņēmību labi mācīties, sagatavošanas grupas „Bitītes” bērni devās uz Viļakas pamatskolu iepazīties ar savu nākamo skolotāju un klases audzinātāju Iju. Sākumā skola ar plašo gaiteni, lielajām kāpnēm, daudzām klašu telpām skolēnu pilnām, raisīja bērnos bijību. Taču skolotājas Ijas laipnā valoda un smaids iedrošināja bērnus iesaistīties sarunā, skolas bibliotēkā izlasīt mācību grāmatu nosaukumus, izmēģināt, cik smaga ir skolēna mugursoma, kā ir  sēdēt skolas solā un mazliet iejusties skolēnu lomā. Skolotāja Ija izrādīja mākslas nodarbību telpas, kuras arī bērnos radīja vēlmi nākotnē  darboties.  Notika iepazīšanās ar mūzikas skolas audzēkņiem, ar viņu prasmi spēlēt dažādus mūzikas instrumentus. Paldies mūzikas skolas skolotājām Svetlanai un Jeļenai, kuras vadīja savu audzēkņu koncertu! Nākamie skolēni varēja iepazīties ar noslēpumaino mūzikas pasauli. Paldies skolas direktoram Aldim par nelielu ekskursiju mūzikas skolas telpās, skolotājai Jeļenai par atļauju izmēģināt klavieru skanējumu! Ejot atpakaļ uz bērnudārzu, daži bērni izteica vēlmi mācīties vijoles, saksofona un klavieru spēli.

30.maijs gādāja saulainu laiku, lai sagatavošanas grupas „Bitītes” bērni ar vecākiem un pirmsskolas darbiniekiem dotos pēdējā kopīgā ekskursijā ciemos pie sava ciema patriota Dzintara Dvinska „Cīrulīšos”. Bērniem acis iemirdzējas, ieraugot daudz un dažādus spēkratus, - vecos motociklus. Uz katra no tiem vajadzēja uzkāpt, pasēdēt, iedomāties sevi par dižiem motobraucējiem. Dzintars sagādāja vēl vienu lielu pārsteigumu, iedarbinot vienu motociklu un pa pagalmu izvizinot bērnus. Skanēja gan mazliet baiļu, gan sajūsmas klaigas. Dzīvojamās mājas istabās pārsteidza senlietu muzejs. Daudz ko drīkstēja pataustīt, izmēģināt, kā tas darbojas, arī uzdancot, skanot vecā gramofona plašu mūzikai. Paldies Dzintaram par viņa atsaucību, vāktajiem materiāliem, kas ļauj ieskatīties pagātnē un iejusties pagājušā gadsimta „Tepenīcas” ciema cilvēku dzīvē. Lai visu redzētu, justu un izbaudītu ar vienu reizi vien nepietiek.

31.maijs nāk ar nelielām skumjām un gaišu prieku par 3 gadus kopīgu darbu ar „Bitīšu”  grupas bērniem. Pienākusi dzīvē pirmā izlaiduma diena. No mazuļiem, kuri vēl neprata par sevi parūpēties, izauga gudri, varoši un par sevi pārliecināti bērni, kuri septembrī vērs skolas durvis. Protams, mazās „bites” daudz ko vēl nepratīs, nemācēs, taču ar laiku tiks apgūtas arī sarežģītākas lietas. Pienācis laiks izlidot no sava spieta „Namiņā” un piepulcēties skolēnu pulkam. Citu grupu skolotājas šajā dienā gādāja par pārsteigumiem – telpu noformējumu, maziem našķiem un labu garastāvokli. Sporta skolas skolotājs  Dāvis arī sarūpēja nelielas dāvaniņas, kas iepriecināja bērnus. Savukārt izlaidumnieki priecēja vecākus un savus tuviniekus ar jokiem par skolu, dziesmām un dejām. Skanēja atvadu un vēlējumu vārdi, apsveikumi gan no vecākās grupas bērniem, gan skolotajām. Iestādes vadītāja Lilita Šnepere pateicās vecākiem par šajos gados kopā darītajiem darbiem, par atbalstu un sapratni.

Vēlam saviem audzēkņiem – nākamajiem skolēniem, veiksmi mācībās, pacietību, izturību, nebaidīties kļūdīties un labot tās, sapņot un sapņus īstenot! Vecākiem vēlam būt līdzās savam bērnam, atbalstīt, palīdzēt un priecāties par katru, sākumā nelielu, vēlāk ievērojamu sasniegumu!

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova, foto – PII vadītāja Lilita Šnepere

03.06.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...