Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Eiropas dienā jaunieši izzina savas iespējas

9.maijā, kad tiek svinēta Eiropas diena, Viļakas jaunieši piedalījās aktivitātē, kurā izzināja, kādas iespējas jaunietim piedāvā Eiropas Savienība. Ar jauniešiem tikās Eurodesk reģionālā koordinatore Una Tomiņa no Alūksnes Bērnu un jauniešu centra, kura iepazīstināja ar Eurodesk būtību un pastāstīja par dažām lieliskām iespējām, kuras var izmantot ikviens jaunietis-Eiropas Savienības pilsonis.

Eurodesk ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas sniedz informāciju jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem par dažādām mobilitātes iespējām visā Eiropā, tāpat informatīvi atbalsta programmas Erasmus+ projektu īstenotājus vai tos, kas vēlētos īstenot projektus. Lai šo atbalstu saņemtu, interesentiem ir iespēja sazināties ar Eurodesk informācijas punktiem vai reģionālajiem koordinatoriem, kuri sniedz konsultācijas, izplata informāciju un materiālus par "Erasmus+: Jaunatne darbībā”, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu, kā arī organizē dažādus pasākumus. Trešā iespēja ir apmeklēt Eurodesk programmu datubāzes interneta vietni, kurā iespējams meklēt sev interesējošu informāciju un pieteikties dažādām aktivitātēm (brīvprātīgais darbs, mācības, prakse, konkursi, iespējas pretendēt uz stipendijām vai grantiem u.c.).

Pasākuma laikā jaunieši uzzināja par iespēju ceļot pa Eiropas Savienību bez maksas- šogad pieteikšanās noslēgusies, taču šo iespēju varēs izmantot arī nākošgad. Neformālās izglītības veidā jaunieši iepazina Eiropas vērtības, piemēram, brīvība, cieņa, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums un cilvēktiesības, kuras atainoja arī teātra veidā. Jaunieši veica dažādus uzdevumus un atbildēja uz āķīgiem jautājumiem par ko ieguva patīkamas dāvaniņas no Eurodesk. Notika saruna par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās.

Pasākumā piedalījās arī Balvu novada jaunieši un jaunatnes lietu speciāliste jaunatnes politikas jomā Gunita Prokofjeva.

Paldies Unai Tomiņai, ka apciemoja Viļakas novadu un sniedza jauniešiem aktuālu informāciju!

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne

Foto no pasākuma arhīva

Noderīga informācija:

www.visasiespejas.lv - platforma, kas apkopo jauniešu organizācijas un to rīkotos projektus gan Latvijā, gan pasaulē.

https://programmes.eurodesk.eu/learning - Eurodesk programmu datu bāze

http://jaunatne.gov.lv/ - Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapa- šeit atrodama jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem aktuāla informācija, tai skaitā par jauniešu iespējām ceļot Eiropas Savienībā bez maksas.


 

16.05.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Strauta, Grieta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...